Nädal 11: Kas tarkvara arendamisel on olulisem hea tehniline lahendus või toimiv ärimudel? Kas üks saab ilma teiseta päriselt edukas olla?

classic Classic list List threaded Threaded
3 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Nädal 11: Kas tarkvara arendamisel on olulisem hea tehniline lahendus või toimiv ärimudel? Kas üks saab ilma teiseta päriselt edukas olla?

Aostap
Kas tarkvara arendamisel on olulisem hea tehniline lahendus või toimiv ärimudel? Kas üks saab ilma teiseta päriselt edukas olla?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 11: Kas tarkvara arendamisel on olulisem hea tehniline lahendus või toimiv ärimudel? Kas üks saab ilma teiseta päriselt edukas olla?

RometTT
Ma arvan, et see on nagu nööritirimise mäng. Kui põhiressurs on ainult ühel, siis teine kannatab.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 11: Kas tarkvara arendamisel on olulisem hea tehniline lahendus või toimiv ärimudel? Kas üks saab ilma teiseta päriselt edukas olla?

TimoK
In reply to this post by Aostap
Minu silmis on need nagu mündi kaks külge, kuid ilma toimiva ärimudelita ei jõua isegi maailma parim kood tihti keldrist kaugemale. Kuigi tehniline kvaliteet tagab toote kestvuse ja turvalisuse, on just äriline pool see, mis annab arendusele suuna ja vajalikud ressursid, et üldse ellu jääda.
Päriselus on raske ühte ilma teiseta edukana ette kujutada, sest kehv kood suretab hea idee lõpuks välja, samas kui kasutu toode ei päästa end ka briljantse teostusega. Ideaalis peaksid need käima käsikäes, kus äri leiab probleemi ja tehnoloogia pakub sellele lahenduse.