|
|
Minu jaoks on vahe selles, kas kasutajat aidatakse parema otsuseni või survestatakse teda otsustama enne, kui ta aru saab. Näiteks 'viimane tuba' võib olla kasulik info, kui see on aus. Kui seda kasutatakse lihtsalt paanika tekitamiseks, on see juba manipuleerimine.
Hea kasutatavus ei tähenda ainult mugavat nuppu. See tähendab ka ausaid valikuid, selget tagasiteed ja seda, et süsteem ei kasuta kasutaja teadmatust ära.
|