Nädal 7: Kas tänapäeva tarkvara muutub järjest raskemaks ja aeglasemaks?

classic Classic list List threaded Threaded
21 messages Options
12
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 7: Kas tänapäeva tarkvara muutub järjest raskemaks ja aeglasemaks?

rihomah
Keskkonnasäästlikuse klassis toodi üles kontsept, et efektiivsemad ja tõhusamad süsteemid väga tihti tegelikult ei tekita vähem kasutamist, pigem tekitavad rohkem kasutust. Samalaadselt ka suurema kättesaadavusega tekib alati veidi rohkem madala kvaliteediga teoseid - rohkem salajaseid proffe saavad nüüd asju teha, kuid iga salajase proffi kohta on 100 suvalist tüüpi.
Praegu näiteks siis vibecodimine tähendab igaüks, kes väga ei viitsi või ei tea kuidas optimiseerida, saab modernsel masinal selle ikka tööle.

Ma kasutan tihti Discordi, ning üle aja on see nii palju ekstra bloat'i sisse saanud, mida sellel väga vaja pole. Eks see tuleneb ka sellest, et suurtel firmadel on koguaeg vaja enda disaineritele midagi teha vaja anda, pole mingipärast võimalik lihtsalt mingil heal asjal istuda veidi.
12