Nädal 10: Kumba tarkvara eelistad?

classic Classic list List threaded Threaded
27 messages Options
12
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 10: Kumba tarkvara eelistad?

ansein
Eelistan seda, mis on mugavam mulle kasutada. Pole kunagi vist mõelnud sellele, et kasutan tarkvara ainult siis kui on suletud/avatud lähtekoodiga
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 10: Kumba tarkvara eelistad?

raikoo
In reply to this post by janarn
Isikliku kasutusega endal eriti vahet pole kas on avatud või suletud lähtekoodiga, otsuse teen ikka toote funktsionaalsuse põhjal..aga kui suletud koodiga on tasuline siis valin pigem veidi kehvema toote tasuta.

Tööalase kasutusega kaldun pigem suletud lähtekoodi poole, üldjuhul on neil paremad funktsionaalsused ja tootetugi.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 10: Kumba tarkvara eelistad?

Rasmus_Ellervee
In reply to this post by janarn
Oleneb kasutusest, kui kasutan seda igapäeva tegevusteks, siis on closed source sobilik.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 10: Kumba tarkvara eelistad?

egon
In reply to this post by janarn
Oleneb muidugi kasutusvaldkonnast ja vajadustest. Ise eelistaks avatudlähtekoodiga, kuid alati ei ole võimalik leida seda mida vaja.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 10: Kumba tarkvara eelistad?

sventa
In reply to this post by janarn
Mõlemal on oma koht ja mõlemad on head. Server poolel kasutan 100% Linuxit ja vabavara — Proxmox virtualiseerimiseks, PostgreSQL andmebaasiks, Nginx veebiserveriks, WireGuard VPN-iks, Prometheus ja Grafana monitooringuks. Kontroll on siin võtmesõna — kui midagi katki läheb, saan logidest ja vajadusel lähtekoodist aru, mis täpselt juhtus. Kogukond on samuti tugev, alati leidub keegi, kes on sama probleemiga kokku puutunud. Windows serveriga on minu kogemus selline, et kui küsid miks ei tööta, siis vastus on "proovi restartida". Ja kõige hullem on see, et tihti see päriselt aitabki. Tootmises tahan ikkagi teada, mis mu masinas tegelikult toimub. Samas maksame Microsoftile tuhandeid kuus — Azure AD, Intune seadmehaldus, Microsoft 365, Teams, Outlook — ja see on seda väärt. Kontorikeskkonnaks on see lihtsalt parim valik, inimesed on harjunud ja integratsioon töötab laitmatult. Ise olen võtnud sellise hoiaku, et sõda pole vaja. Kui valdad mõlemat maailma, oled tugevam. Parim IT-inimene ei vali poolt — ta valib õige tööriista õigesse kohta.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 10: Kumba tarkvara eelistad?

aljons
In reply to this post by janarn
Enda jaoks valiksin pigem avatud lähtekoodiga tarkvara. See on tasuta, Seda saab enda jaoks muuta ja värskendusi avaldatakse sagedamini tänu kogukonnale. Enamiku tavaliste ülesannete jaoks on see enam kui piisav. Valin suletud lähtekoodiga tarkvara ainult keerukate ülesannete jaoks, kus on vaja suuremat stabiilsust.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 10: Kumba tarkvara eelistad?

pillep
In reply to this post by janarn
Ei ole otsest eelistust, pigem oleneb tarkvara võimekusest, funktsioonidest ja kasutajamugavusest. Kui mängu tuleb hind, siis olen vaadanud ka vaba tarkvara poole kui funktsionaalsus selle tõttu ei kannata. Samuti on plussiks sellel poolel südamerahu, et tead, mis toote sisemuses toimub ning kindlasti ka turvalisus.
12