Nädal 12: Inimese ja arvuti suhtlus, ergonoomika ja kasutatavus

classic Classic list List threaded Threaded
24 messages Options
12
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 12: Inimese ja arvuti suhtlus, ergonoomika ja kasutatavus

KarlKRx
Loomulikult on soov, et arvuti mida ma koguaeg vaatan näeb ka ilus välja :) Aga ausalt õeldes mina spetsiifiliselt sellele suurt rõhku ei pane, saaksin hakkama ka näiteks üliodava korpustega lauaarvutis. Sülearvutites on variatsooni aga nii palju, et peab seda ka hindama. Kui osta ülispekides sülearvuti, aga ehituskvaliteet on halb (odavad plastikjupid ja plastikhinged) siis sülearvuti kahjuks kaua sul ei kesta.
Kokkuvõtteliselt eelistan sülearvutites ikka vähemalt metallehitust, siis on ka teada, et ta kestab kaua ning kui ta peaks kogemata lendama siis on suurem chance, et hinged ekraanil jäevad näiteks ellu.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 12: Inimese ja arvuti suhtlus, ergonoomika ja kasutatavus

eliprt
In reply to this post by milena
Välimus on ikka tähtis, tarkvara puhul näiteks disain aitab funktsionaalsusele kaasa, kui seda funktsionaalsust on raske üles leida, pole tal mõtet. Samuti hea esteetika aitab hoida puhast välimust ja sellist keskkonda kus lihtsam asju kasutada.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 12: Inimese ja arvuti suhtlus, ergonoomika ja kasutatavus

RometTT
In reply to this post by milena
Endal jätab väga külmaks, kuidas setup välja näeb. Pigem võiks kaabeldus olla enam vähem viisakas ja ära peidetud, et ei segaks. Kindlasti on tore, kui silm puhkab setupi vaadates aga tõele truuks jäädes vaatame ju ikkagi enamus ajast masinat kasutades ekraani ehk siis võiks olla enamus eelarvest võimsusel, et silm puhkaks pigem ekraani vaadates.
RMT
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 12: Inimese ja arvuti suhtlus, ergonoomika ja kasutatavus

RMT
In reply to this post by milena
Mega olulised, kuid kõige tähtsam on funktsionaalsus.
12