Nädal 13: Kuna tarkvara ei hooli riigipiiridest, kas on vajadus ligipääsetavuse eest hoolitseda ka rahvusvahelisel tasemel?

classic Classic list List threaded Threaded
9 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Nädal 13: Kuna tarkvara ei hooli riigipiiridest, kas on vajadus ligipääsetavuse eest hoolitseda ka rahvusvahelisel tasemel?

MadisKoll
Või hoolitseb selle eest juba nõudlus/pakkumine inimeste suure arvukuse tõttu? Rahakotiga hääletamine jne :)
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Kuna tarkvara ei hooli riigipiiridest, kas on vajadus ligipääsetavuse eest hoolitseda ka rahvusvahelisel tasemel?

Artura
See on üks asi mida suuremad riikidevahelised organisatsioonid nagu Euroopa Liit enda alla peaks võtma või on võtnud. Nad on juba suutnud sundida Apple'i USB C peale, GDPR privaatsusreeglid pea ülemaailmseks teemaks, ma ei näe et neil oleks raskusi ligipääsetavus tehnoloogia standardiseerimisega.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Kuna tarkvara ei hooli riigipiiridest, kas on vajadus ligipääsetavuse eest hoolitseda ka rahvusvahelisel tasemel?

jannot
In reply to this post by MadisKoll
Seda sama sellel nädalal palju mainitud WCAG on paljudele kohustuslik European Accessibility Act'i järgi järgida juba praegu vist.
Kui see kõik kapitalismile jätta siis ma arvan, et head tulemust ei saaks, sest kõik kindlasti pole tasuv kui lihtsalt numbreid paberil võrdlema hakata.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Kuna tarkvara ei hooli riigipiiridest, kas on vajadus ligipääsetavuse eest hoolitseda ka rahvusvahelisel tasemel?

madpaj
In reply to this post by MadisKoll
Puhtalt arenduskulude küsimus. Kui tarkvara on globaalne, peavad ka reeglid olema. Muidu upuvad ettevõtted mingisse lokaalsesse bürokraatiasse ja arenduskulud lendavad kosmosesse. Üks ühtne rahvusvaheline standard hoiab lihtsalt räigelt aega ja raha kokku. Pole mõtet jalgratast leiutada.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Kuna tarkvara ei hooli riigipiiridest, kas on vajadus ligipääsetavuse eest hoolitseda ka rahvusvahelisel tasemel?

johana
In reply to this post by MadisKoll
Sõltub, kuidas need lahendused inimesteni jõuavad. Läbi toetuste, siis majandusliku kokkuhoiu poolest ilmselt oleks kasulik. Kui aga läbi era isiku soetamise, ilmselt mitte.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Kuna tarkvara ei hooli riigipiiridest, kas on vajadus ligipääsetavuse eest hoolitseda ka rahvusvahelisel tasemel?

m2hh
In reply to this post by MadisKoll
Kõike ei pea alati jagama, mõni võib ka riigi piiridesse jääda. Nagu näiteks meil on riigil palju tarkvara või tenuseid, mida ei saa riigist väljas kasutada või isegi ilma VPN-ita. Uhke värk, aga kõike ka ei saa jagada.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Kuna tarkvara ei hooli riigipiiridest, kas on vajadus ligipääsetavuse eest hoolitseda ka rahvusvahelisel tasemel?

KarlKRx
In reply to this post by MadisKoll
Mida rohkem inimesed seda teenust kasutavad, seda tähtsam ma arvan on teha ligipääsetavus nendele inimestele paremaks. Oli just uudis, et näiteks sülearvutid peavad kasutusele võtma USB-C laadmisvõimekuse. Kuna aina rohkem arvuvtitest on just sülearvutid, siis ongi hea, et Euroopa Liit sunnib rohkem firmasid toetama just seda laadimisvõimekust. Samuti ka veebilehed kuuluvad selle alla. Aina rohkem on võetud kasutusele näiteks häällugejad veebilehtedel/browseritel, samuti ka kontrastivaliknupud ning näiteks kasvõi must/valge lehe valik aitab inimestel tähtsaid veebilehti kasutada mis on minumeelest ainult hea :)
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Kuna tarkvara ei hooli riigipiiridest, kas on vajadus ligipääsetavuse eest hoolitseda ka rahvusvahelisel tasemel?

TristanGK
In reply to this post by MadisKoll
Universaalne standardite kogum ligipääsetava tarkvara ehitamiseks oleks tegeliuklt väga tore. Iga arendaja ei peaks leiutama oma lahendusi ning kasutajatel oleks ka ühtsem kogemus.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Kuna tarkvara ei hooli riigipiiridest, kas on vajadus ligipääsetavuse eest hoolitseda ka rahvusvahelisel tasemel?

patoms
In reply to this post by MadisKoll
Ma arvan, et asi kaldub ikkagi tagasi rahakotiga hääletamise juurde kahjuks. sest see ilm keerleb ümber raha ja raha.