Nädal 14: Kas olete mõne suurema andmelekke ohvriks langenud ja mis sellest edasi sai?

classic Classic list List threaded Threaded
6 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Nädal 14: Kas olete mõne suurema andmelekke ohvriks langenud ja mis sellest edasi sai?

RomanisS
Vahetevahel on uudistes jälle on juttu mõnest uuest andmelekkest või suurettevõtte andmebaasi häkkimisest. Endal pole õnneks (või vähemalt teadaolevalt) midagi hullu juhtunud, aga kuna neid lekkeid näeb uudiste pealkirjadest mõnikord ikka, siis tahaksin küsida, kas keegi siinsetest on reaalselt tundnud andmelekke tagajärgi?

Kas asi on piirdunud ainult spämmiga või on kellelgi ka päriselt kuhugi sisse muugitud või on mingeid muid jamasid tekkinud?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 14: Kas olete mõne suurema andmelekke ohvriks langenud ja mis sellest edasi sai?

m2hh
Kindlasti tuleb kahtlaseid kirju emailile, aga õnneks ei ole ühtegi tulnud spämmi filtrist läbi.
Naljakas on ka andmelekke puhul see, et kunagi lekkis "Aternos", tasuta minecrafti serveri pakkuja, siis läks mu parool ja mingid nimed jooksu. Olen kirju saanud, et Steam või midagi keegi proovinud sisse logida või loginud. Kõik tavaliselt 3ndast maailmast (minu vaates) ja noh ma vapsee unustanud mõned kontod ning enam ei kasuta neid paroole v.a kui throwaway konto anyway.

Soovitan kasutada lehte kontrollimiseks, kui google vms ei teavita halvast paroolist.
https://haveibeenpwned.com/
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 14: Kas olete mõne suurema andmelekke ohvriks langenud ja mis sellest edasi sai?

rihomah
In reply to this post by RomanisS
Enamik andmelekete ohvrid on olnud mu väga vanad kontod mingi Armorgames või club penguinis - need paroolid, mis formaadis Sõna123 mul on olnud on kindlasti mitmes andmebaasis. Kui mingi 15 olin ja nägin et päris mitu vana kontot oli haveibeenpwnd'is, hakkasin randomly generated paroole kasutama.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 14: Kas olete mõne suurema andmelekke ohvriks langenud ja mis sellest edasi sai?

raikoo
In reply to this post by RomanisS
Lekete hulka on mu spami jaoks mõeldud postkasti aadress päris mitmeid kordi sisse sattunud, enamasti on 10a+ vanad veebilehtede kontod, mille lapsena teinud olen :D

Aga ega nendest midagi saanud ei ole, puudust ei tunne nendest kontodest. Kunagi ainult tulid MFA kinnituse requestid Aserbaidžaani jms tegelastelt kui juhtumisi oli veebilehel sama parool mis spam meiliaadressil
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 14: Kas olete mõne suurema andmelekke ohvriks langenud ja mis sellest edasi sai?

AlbertIaab
In reply to this post by RomanisS
Jah, sain korra valusalt tunda asi ei piirdunud ainult spämmiga.
Ühe lekkega läks mu parool rändama ja kuna kasutasin sama parooli mitmes kohas, murti mulle teise kontosse sisse. Midagi hullu ei varastatud, aga see närvikulu ja klienditoega jändamine võttis päevi.
Pärast seda tegin vigade paranduse: panin igale poole unikaalsed paroolid ja kaheastmelise sisselogimise (2FA) peale.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 14: Kas olete mõne suurema andmelekke ohvriks langenud ja mis sellest edasi sai?

RometTT
In reply to this post by RomanisS
Ca 10 aastat tagasi langes minu meiliaadress ohvriks, mille mõju ma pole senini veel omal nahal tunda saanud.
Samas ilmselt on kusagilt lekkinud minu telefoni number, millelele saan iganädalaselt ugridelt petukõneseid.
Asi on tegelikult juba nii ebameeldivaks läinud, et olen juba pikemat aega kaalunud oma telefoni numbri vahetamist.