Nädal 15: IT hall ala

classic Classic list List threaded Threaded
16 messages Options
RMT
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Nädal 15: IT hall ala

RMT
Kas maailmas valitsevad hetkel "head" IT tehnoloogiad või moraalselt hallis alas tegutsevad ettevõtted?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: IT hall ala

Kuldar
Elustan selle üle kuu taguse postituse oma vastusega. Minu arust on siin mõlemat. Hall ala võib isegi ülekaalus olla, kuna näiteks kuulsat kehvemat teenust jõutakse rohkematele inimestele kiiresti pakkuda, kui mõnda korralikku ja põhjalikku teenust.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: IT hall ala

reelpe
In reply to this post by RMT
IT's on nii palju halli ala kui inimesed ise seda tekitavad. Kuna inimene aga loomult on väga omakasupüüdlik siis eeldatavasti on neid ettevõtteid, kes töötavad n.ö "hallis alas" väga palju.
Reelika Pedak
254763 IAAB
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: IT hall ala

Siipas
In reply to this post by RMT
Ma ütleks et AI tõusu tõttu enamus suur ettevõtted tegutsevad rohkem hallis alas tänapäeval eriti kui vaadata, kuidas koheldakse tavainimesi ja väiksemad ettevõtted lähevad lainega kaasa, et teenida rohkem kasumit ja tavainimesed kannatavad.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: IT hall ala

mpoldu_
In reply to this post by RMT
CONTENTS DELETED
The author has deleted this message.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: IT hall ala

AlbertIaab
In reply to this post by RMT
Pigem valitsevad ikka need halli ala omad, sest raha ja andmete näljas tehakse asju kiiremini ja nahaalsemalt.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: IT hall ala

janarn
In reply to this post by RMT
Ma julgeks arvata, et päris hallid alad ei pruugi olla veel välja ilmunud.
Kindlasti on nied juba ka praegu aga olen suht kindel, et küll neid veel välja "ujub"
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: IT hall ala

rasble
In reply to this post by RMT
Arvan, et kõik suuremad ettevõtted tahavad lihtsalt võimalikult palju raha tasku panna ja viis kuidas seda teha pole oluline. Google-i motto oli "Don't be evil", aga nüüd vaadates kuidas nad inimesi jälgivad ja reklaamiinfot müüvad tundub see naljakas.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: IT hall ala

mtoodo
In reply to this post by RMT
Minu arvan, et praegu domineerivad pigem suured ja edukad IT-ettevõtted, isegi kui nende tegevus ei ole alati moraalselt kõige parem või kasutajate suhtes ausaim. Suurus ja skalaarsus lihtsalt trumpab üle.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: IT hall ala

m2hh
In reply to this post by RMT
Kas enamus Ameerika firmad pole hallis alas või moraalselt halvad? Kapitalism on tähtsam seal, kui olla eetiline või hea inimene...
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: IT hall ala

jannot
In reply to this post by RMT
Suured tehnohiiud ma paneks kohe halli alasse. Samas usun, et on suur hunnik väiksemaid ettevõtteid kes ei ole seal hallis alas. Suur korporatsioonidel aga on kohe selline omadus olla jäik ja ebainimlik püüeldes oma eesmärkide poole parandada tulemuslikkuse võtmenäitajaid. Umbes nagu dinosaurus ei saa liikuda ilma mõnda putukat lapikuks astumata ei saa suur korporatsioon "liikuda" ilma, et keegi kuskil kannataks.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: IT hall ala

ansein
In reply to this post by RMT
Tundub, et tehnoloogia areneb lihtsalt kiiremini kui ühiskond, seadused ja eetilised kokkulepped sellele järele jõuavad. Nii me seal hallis alas olemegi.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: IT hall ala

robink
In reply to this post by RMT
Mina usun et otseselt valitsevad pigem head ehk ikka, aga neid on ka vähe ja halli alaga tegelevaid väiksemaid on väga väga palju.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: IT hall ala

eliprt
In reply to this post by RMT
Natuke kõike aga suurem osa mingil määral hallis alas. Eriti, sest raha meeldib teenida ja moraalselt hea olemine on selle mõtte kõrval vähem oluliseks jäänud.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: IT hall ala

kaarkq
In reply to this post by RMT
Tehnoloogia ei saa olla hea, ega halb. Moraalselt hallis alas tegutsevaid ettevõtteid, kes kasutavad tehnoloogiaijd "halvasti" on minu silmis tohutult.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: IT hall ala

KarlE
In reply to this post by RMT
Arvan, et rohkem hallis alas. Kuna AI on arenduse ka paljudele kergesti kätte saadavaks teinud, siis tihtipeale luuakse lihtsalt tooteid või äpp-e mis ei paku inimestele otseselt mingit kasu vaid soovivad võimalikult palju kasumit toota.