Elustan selle üle kuu taguse postituse oma vastusega. Minu arust on siin mõlemat. Hall ala võib isegi ülekaalus olla, kuna näiteks kuulsat kehvemat teenust jõutakse rohkematele inimestele kiiresti pakkuda, kui mõnda korralikku ja põhjalikku teenust.
IT's on nii palju halli ala kui inimesed ise seda tekitavad. Kuna inimene aga loomult on väga omakasupüüdlik siis eeldatavasti on neid ettevõtteid, kes töötavad n.ö "hallis alas" väga palju.
Ma ütleks et AI tõusu tõttu enamus suur ettevõtted tegutsevad rohkem hallis alas tänapäeval eriti kui vaadata, kuidas koheldakse tavainimesi ja väiksemad ettevõtted lähevad lainega kaasa, et teenida rohkem kasumit ja tavainimesed kannatavad.
Ma julgeks arvata, et päris hallid alad ei pruugi olla veel välja ilmunud.
Kindlasti on nied juba ka praegu aga olen suht kindel, et küll neid veel välja "ujub"
Arvan, et kõik suuremad ettevõtted tahavad lihtsalt võimalikult palju raha tasku panna ja viis kuidas seda teha pole oluline. Google-i motto oli "Don't be evil", aga nüüd vaadates kuidas nad inimesi jälgivad ja reklaamiinfot müüvad tundub see naljakas.
Minu arvan, et praegu domineerivad pigem suured ja edukad IT-ettevõtted, isegi kui nende tegevus ei ole alati moraalselt kõige parem või kasutajate suhtes ausaim. Suurus ja skalaarsus lihtsalt trumpab üle.
Suured tehnohiiud ma paneks kohe halli alasse. Samas usun, et on suur hunnik väiksemaid ettevõtteid kes ei ole seal hallis alas. Suur korporatsioonidel aga on kohe selline omadus olla jäik ja ebainimlik püüeldes oma eesmärkide poole parandada tulemuslikkuse võtmenäitajaid. Umbes nagu dinosaurus ei saa liikuda ilma mõnda putukat lapikuks astumata ei saa suur korporatsioon "liikuda" ilma, et keegi kuskil kannataks.
Tundub, et tehnoloogia areneb lihtsalt kiiremini kui ühiskond, seadused ja eetilised kokkulepped sellele järele jõuavad. Nii me seal hallis alas olemegi.
Natuke kõike aga suurem osa mingil määral hallis alas. Eriti, sest raha meeldib teenida ja moraalselt hea olemine on selle mõtte kõrval vähem oluliseks jäänud.
Tehnoloogia ei saa olla hea, ega halb. Moraalselt hallis alas tegutsevaid ettevõtteid, kes kasutavad tehnoloogiaijd "halvasti" on minu silmis tohutult.
Arvan, et rohkem hallis alas. Kuna AI on arenduse ka paljudele kergesti kätte saadavaks teinud, siis tihtipeale luuakse lihtsalt tooteid või äpp-e mis ei paku inimestele otseselt mingit kasu vaid soovivad võimalikult palju kasumit toota.