Nädal 15: Kui eetiline on automatiseerimine?

classic Classic list List threaded Threaded
25 messages Options
12
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: Kui eetiline on automatiseerimine?

pillep
Automatiseerimine ise ei ole ebaeetiline, pigem see, nagu ka algpostituses toodud, et automatiseerid oma tööülesanded AI jaoks ja peale seda sind koondatakse. Agentide kasutamine tüütute ja igavate ülesannete jaoks on positiivne ja eetiline, automatiseerimine töökohtade arvelt on ebaeetiline, aga tõesti paratamatus. Töö üleüldiselt ei saa maailmas kunagi otsa, see lihtsalt suunatakse ümber teistesse valdkondadesse.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: Kui eetiline on automatiseerimine?

rmandr
In reply to this post by jaaras
Sellest räägiti tööstuslikul pöördel kui tulid masinad asendama inim tegevat tööd kuid ikkagi tekkis vajadus inimeste üle nende hooldamises või kasutuses. Ma näen uudiseid, et paljud firmad asendavad inim tööjõudu TI-ga/automaatikaga aga samas see päevade lõpuks tuleb kallim välja ikkagi ning palju ebaefektiivsem. Ma kuulsin kusagil siukest juttu, aga ma kurvat ei mäleta kust..
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: Kui eetiline on automatiseerimine?

stentr
In reply to this post by jaaras
CONTENTS DELETED
The author has deleted this message.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: Kui eetiline on automatiseerimine?

rihomah
In reply to this post by jaaras
Automatiseerimine iseenesest ei ole halb asi - vähem tööd ja rohkem vaba aega. Kuid meie ühiskonnas tüüpiliselt tähendab pealiskaudne automatiseerimine seda, et tööandjad ja suuremad firmad saavad finantsosakonna numbreid veidi suuremaks teha. Sellega kaasneb see, et selle masina tegemiseks tehakse palju ebaeetilist - ka andmekeskuste ehitamine, mis terve väikse küla ära lõhub.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 15: Kui eetiline on automatiseerimine?

ArthurT
In reply to this post by margmi
Täpselt, tööstusrevolutsioon on parim paralleel mida hakkasin ise ka välja tooma. Toona oli sama paanika ja elu läks edasi. Džinni pudelisse tagasi ei aja tõesti.
12