|
Administrator
|
Ma olen viimasel ajal kaldumas selle üksikumaks muutmise poole. Sotsiaalmeediasuhe kahe inimese vahel on ikkagi surrogaat ehk aseaine - ka päriselus on olemas võltssuhteid, aga sotsiaalmeedias on see palju kergem tekkima. Parimal juhul saab inimene luua endale "mulli" või illusiooni ning seda siis mõnda aega elus hoida. Soovitav lugemine oleks muuhulgas Sherry Turkle'i raamat "Alone Together".
Ilmselt "vana kooli" võrgukogukonnad, mille taga ei olnud äri, olid natuke teistsugused. Tänases mõttes sotsiaalmeedia (mille ajalugu võiks Eestis lugeda rate.ee loomisest saati) on ikkagi puhtalt inimestest toituv ärimudel.
Seega minu arvates võib võrgus suhtlemine inimesi lähendada küll - aga pigem võiks seda teha väljaspool kommertsteenuseid.
|