Re: Nädal 4:Kui palju tehisintellektil on meie kohta infot?
AI-l on meist kätte saadaval täpselt nii palju, kui me ise vestlustesse kirjutame. Probleem ongi selles, et paljud jagavad suvaliselt isiklikke tekste või siseinfot, mõtlemata, et see läheb mudelite õpetamiseks.
Pakun, et tulevikus võib see muuta manipuleerimise ja suunatud reklaami tänu massilisele andmete kogumisele ebanormaalselt täpseks.
Haakub päris hästi Egoni teemaga privaatsusest. Tehisintellektil on täpselt niipalju meie kohta andmeid kui me seda interneeduse erinevatesse platvormidesse lahkesti jagame ja avalikult või poolavalikult saadavaks teeme.
LLM/tehisintellekt ei õpi otse nö. promptist, teda ikkagi õpetatakse kusagil kaugel Suures Firmas. Nende andmete pealt, mis me ise võrku paiskame.
Kui palju tal on meie kohta infot? Röögatult. Kogu me viimase 25 aasta jooksul elatud elu on tal kõhus üht-või teistmoodi. Ta ei ole küll sellest teadlik, tema jaoks on see üksteisega seotud tokenite massiiv, aga kui keegi teine mõistab õigesti küsida, saab ta sealt igast põnevat kätte.
Tsiteerides õppejõud Käverit ja veel mõnda: LLM'i õpetatakse nii, et laaditakse Internet all ja kärutatakse LLM'le kõhtu. Seega. Kõik, mis enda kohta kunagi üles on pandud, üsna suur tõenäosus, et see kusagil LLM kõhus ka olemas on.
Vastates küsimusele, siis jah, annavad küll kohati liiga kergekäeliselt. Paljud millegipärast ei adu, et kõik andmed mis nad tehisintellektile ette söödavad, jäävad ühel või teisel moel süsteemi. Kogutud andmeid võib tulevikus teoreetiliselt kasutada ära näiteks reklaamide jaoks või üleüldiselt käitumismustrite analüüsimiseks.
Tihti peale antakse sinu kohta infot ilma, et sa saaksid sinna otseselt midagi parata, näiteks kuskil spordivõistlusel osalemine kus sinu sünniaasta pikkus tulemused vms vahest ka koos pildiga pannakse intternetti ja küll tehisintellekt selle juba üles ka leiab.