Nädal 5: võrgusuhtluse eripärad. Kas BOT või inimene?

classic Classic list List threaded Threaded
23 messages Options
12
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 5: võrgusuhtluse eripärad. Kas BOT või inimene?

kaarkq
Vahest olen hakanud vaidlema mõne nn vene botiga. Jõudsin järeldusele, et kattuvus lolli inimese ja roboti arusaama vahel on liiga suur, seega pole mõtet internetis arutleda inimestega, keda ma päris elus ei tunne. Teisest küljest olen võibolla mina see loll bot, seega pigem ei kommenteeri, et säästa teiste aega.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 5: võrgusuhtluse eripärad. Kas BOT või inimene?

olrats
In reply to this post by RMT
Minu kahtlused tekivad peamiselt kasutaja profiili vaadates. Kui konto on privaatne, puudub ajalugu või tundub üldiselt kahtlane on hea võimalus, et tegemist on bottiga. Vahel reedab ka kirjutamisstiil, eriti kui kommentaarid on sarnased või liiga pikad. Samuti võivad kahtlased olla nimed, mis koosnevad lihtsatest sõnadest ja paljudest numbritest.

Ega tänapäeval see vahe aina kahanebki, kas tegemist on bottiga või inimesega.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 5: võrgusuhtluse eripärad. Kas BOT või inimene?

KarlE
In reply to this post by RMT
Ausalt öeldes on see läinud päris keeruliseks, et vahel ei viitsigi enam vahet teha. Kui, varem said boti ära tunda katkise keele või spämmi järgi, siis nüüd on AI-ga genereeritud kommentaarid nii veenvad, et sa lihtsalt ei tea enam. Ise vaatan tavaliselt konto vanust ja postituste ajalugu, kui konto on värske ja kogu aktiivsus on viimase paari kuu jooksul, siis midagi on kahtlast.
12