Nädal 6: Kas oled kunagi tundnud, et mingi tarkvara, muusika või muu sisu kasutamise reeglid on liiga piiravad?

classic Classic list List threaded Threaded
4 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Nädal 6: Kas oled kunagi tundnud, et mingi tarkvara, muusika või muu sisu kasutamise reeglid on liiga piiravad?

Aostap
Kas oled kunagi tundnud, et mingi tarkvara, muusika või muu sisu kasutamise reeglid on liiga piiravad? Mis olukord see oli?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 6: Kas oled kunagi tundnud, et mingi tarkvara, muusika või muu sisu kasutamise reeglid on liiga piiravad?

karljakobv
Töötades videoproduktsiooni valdkonnas olen pidevalt olnud kimpus just muusikavalikuga montaažis või ka otse-eetris.

Kõik lood on autoriõigustega kaitstud, ja täiesti õige, peabki olema.

Aga aeg ajalt ikka kirun et pagan saaks teha asja nii palju paremini kui siin videol oleks parem lugu vms, ning siis võtan mingist muusikapangast mingi loo, mis on juba nii üle kasutatud kõikide sisuloojate poolt, sest kõik need muusikapangad, mis litsenseerivad oma muusikat videotele on kõigil samad :D

Siinkohal on tegemist vist jah natuke sellise olukorraga kus tahaks et saaksin vabalt kasutada igat lugu jms oma töös ilma mingit hullu raha maksmata jne jne, aga samal ajal ma ka tean et tegelt see ju ei ole kuidagi aus artisti suhtes kes loo tegi.

cheers mate
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 6: Kas oled kunagi tundnud, et mingi tarkvara, muusika või muu sisu kasutamise reeglid on liiga piiravad?

kaidokikkas
Administrator
In reply to this post by Aostap
Aostap wrote
Kas oled kunagi tundnud, et mingi tarkvara, muusika või muu sisu kasutamise reeglid on liiga piiravad? Mis olukord see oli?
Neid olukordi on olnud päris palju. Võib-olla kõige markantsem oligi sellesama ITSPEA kursuse väljatöötamine 2000. aasta alguses - pärast kõike seda materjali läbi töötades leidsin, et Microsoft on ****** ja nendega ei peaks ühes liivakastis mängima. Sama aasta augustis kolisin Linuxi peale ja elan seal tänapäevani.

Vahepeal töötasin üksuses, kus vist 10-st inimesest 8 olid mäkkide peal. Natuke nuusutasin, hakkas vastu (ehkki põhilise kasutatavuse poolest on Apple'i asjad head).

Ilmselt on asi prioriteetides - kas olla valmis leppima mõne asja osas ka vähema mugavusega või mitte.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 6: Kas oled kunagi tundnud, et mingi tarkvara, muusika või muu sisu kasutamise reeglid on liiga piiravad?

kaidokikkas
Administrator
In reply to this post by karljakobv
karljakobv wrote
Siinkohal on tegemist vist jah natuke sellise olukorraga kus tahaks et saaksin vabalt kasutada igat lugu jms oma töös ilma mingit hullu raha maksmata jne jne, aga samal ajal ma ka tean et tegelt see ju ei ole kuidagi aus artisti suhtes kes loo tegi.
Kas tänapäeval siin tehisaruga loodud asju ei saaks kasutada?

Vana muusika (jämedalt vanem kui XIX sajandi algus) peaks olema autoriõiguste alt väljas - tõsi, erinevad konkreetsed esitusvormid (näiteks noodid) ei pruugi seda olla.

Ja tegelikult on ka vabade litsentside alusel leviv muusika olemas. Vt näiteks siit.