milena wrote
Kas tarkvaralitsentsid piiravad liiga palju kasutajate vabadust?
Ma arvan, et sõltub konkreetsest litsentsist. Ärivara EULAd on üsna ebameeldivad, kui lugema hakata.
Aga kasvõi meie selle nädala ülesande kaks näidet on selles osas erinevad - GPL (tugev
copyleft) eelistab selgelt just kasutajat arendajale (AGPL teeb seda veelgi enam). Teisalt ilma
copyleftita litsentsid (BSD, MIT, X, Apache) eelistavad pigem arendajat (antakse rohkem mänguruumi) ja kasutaja kaotab jätkusuutlikkuse osas.