Nädal 7: Mida arvate subscription based trendist?

classic Classic list List threaded Threaded
26 messages Options
12
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 7: Mida arvate subscription based trendist?

olrats
Minu arust on subscription-based trend üsna paratamatu. Kuumaksed tunduvad alguses väikesed ja märkamatud, aga pika aja peale kogunevad päris suureks summaks. Firmad on sellest hästi aru saanud. Mõnikord tehakse ka teenuse lõpetamine ebamugavaks või keeruliseks, lootuses, et inimene lihtsalt ei viitsi sellega tegeleda ja jätkab maksmist.

Tundub ka, et selline mudel laieneb järjest rohkematesse valdkondadesse. Näiteks räägiti mõni aeg tagasi, et BMW plaanis oma autodes isegi istmesoojendust pakkuda kuutasu alusel, kuigi see idee sai lõpuks suure kriitika tõttu tagasi tõmmatud. Kokkuvõttes on see trend kasutaja jaoks mugav, aga pikas pildis võib olla isegi kallim.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 7: Mida arvate subscription based trendist?

rihomah
In reply to this post by rainok
Oleneb ikka tootest ja teenusest, kuid üldiselt tundub mulle küll, et firmad tahavad lihtsalt rohkem raha taskusse ja rohkem kontrolli toodete üle. Pole väga tore, et Microsoft Wordi kasutamiseks peab maksma mingi 200 euri või koguaeg Microsoft Office eest maksma - päris kindel, et see mudel elab lihtsalt selle peal, et ettevõtted tüüpiliselt ei muretse väga palju selle maksumuse pealt.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 7: Mida arvate subscription based trendist?

VoolavG
In reply to this post by rainok
Nõustun sinuga, kui kunagi oli võimalus soetada omale päris kasutaja siis tänapäeval sa soetad omale ainult kasutusõiguse ja mitte kasutajat ennast.

Minu silmis see just on hullem kuid mugavam valik, kuna jah serverid pannakse kinni ja mille eest sa siis maksad,
aga samas ta teeb su elu nii palju kordi mugavamaks.

Siit kerkib küsimus, et kas me oleme nõus, et me maksame rohkem oma mugavuse eest kui pigem rakenduse?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 7: Mida arvate subscription based trendist?

Jurgep
In reply to this post by rainok
Kuutasu pole halb, aga probleem on, et see ongi ainus variant hetkel, ei ole väga asju, mis on osta korra ja asi korras.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 7: Mida arvate subscription based trendist?

KarlKRx
In reply to this post by rainok
No otseselt halvad ei ole subscriptioni baasil tooted. Mõnikord on hea proovida näiteks teenust, mis on väljaostes üsna kulukad. Nüüd on kahjuks tavaks AINULT pakkuda subscription baasil tooteid ning võetakse ära võimalus see näiteks välja osta. Tänapäeval vist we own nothing :)
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 7: Mida arvate subscription based trendist?

KarlE
In reply to this post by rainok
Ma arvan, et see on ok, kui asjal on kindel point. Näiteks, kui on mingi äpp mida pidevalt kasutad ja sellele tehakse kogu aeg uuendusi või lisatakse uut sisu. Mul ei ole midagi selle vastu, kui pean maksma subscription tasu, sest ma saan selle eest midagi vastu. Aga kui see on vastupidi, et maksan iga kuu aga uuendusi ei tule, siis see tundub asjatu kulu.
12