|
Miks ei suutnud Microsoft enda turu dominantsust hoida?
Kas see oli kõigest aja küsimus, mil teised järgi jõuavad või oma enda viga? |
|
Microsoft hoiab tegelt siiani hästi enda turu dominantsust, sest ~1/3 seadmeid jookseb veel Windowsi peal, lisaks on neil erinevad tarkvarad ja pilveteenused, mida kasutatakse rohkelt
Kuid ilmselt seisneb asi selles, et tehnoloogia areneb kiiremini kui nemad jõuavad operatsioonisüsteeme või erinevaid programme luua, mille tõttu open-source lahendused on ka suure osakaaluga, sest ei jää kinni tootjatoe ja standardlahenduste piiridesse |
|
In reply to this post by Siipas
Kui erinevaid statistikaid vaadata ja usaldada siis nad domineerivad päris hästi veel enda ~66% osakaaluga, vähemalt koduseadmete osas. Täiesti keskmine tavakasutaja väga vist ei ole huvitatud macOS-ist, Linuxist veelgi vähem. Tavakasutajate hulgas ei tunne ühtegi isikut kes kasutaks Linuxit, väljaarvatud mõned IT-huvilised.
Serverite poolel ei näe et tulevikus populaarsemaks muutub, rohkem vastupidi. Dominantsus ma pakuks et kadus enda kogemusel litsentsikulude, kehvema hallatavuse, liiga paksu OS-i ja vabavaralisuse puudumise tõttu. Administraatori/ettevõtte vaatest on Linuxil põhinevatel OS-idel lihtsalt liiga palju plusse et Windowsi kaaludagi. |
|
In reply to this post by Siipas
CONTENTS DELETED
The author has deleted this message.
|
|
In reply to this post by Siipas
Nõus eelneva kommenteerijaga. Microsoft pakub Copilotit söögi alla ja söögi peale, endale on see üpris vastukarva. Aga vast ongi hea, kui sellised mured panevad inimesi kaaluma teisi alternatiive.
|
|
In reply to this post by Siipas
Kuigi on palju uudiseid, kus arvutitootjad suurendavad oma masinate müüki Ubuntu või ChromeOSig siis ei saa väita, et neil mega halvasti läheb ja et nad ei domineeri hetkel veel.
Kuna praegu on selline periood kus tulevad uued tehnoloogiad jne siis ei sa veel ennustada kuidas neil ka tulevikus oma AI jms läheb... Inimesed on tõrksad muutustega ja eks nad ole pekki ka keeranud palju mistõttu on hetkel ppaljud katsetamas teisi variante. Üks hea asi on, Linux saab rohkem uudishimu. Bazzite ja Cachy peale kolinuid on palju Valve on näinud palju vaeva.... ja ka ettevõtteid ja koole kes kasutavad Ubuntut või ChromeOS'i on rohkem kui vanasti.
Reelika Pedak
254763 IAAB |
|
In reply to this post by Siipas
Kuna minu jaoks oli Microsoft endiselt turuhiiglane, on tavakasutajad liiga laisad midagi uut õppima ja Microsoft pakub juba kokku pandud konsultanti, mida tuleb mõnikord värskendada
|
|
In reply to this post by Siipas
Vb on asi ebakindluses, sellised mugavad ja tuntud brändid kipuvad kõvasti kindasid tõstma, (nt vmware ja Atlassian) nii et inimesed hakavad alternatiive otsima. kuigi jah turuuuringute järgi nad domineerivad veel, mugavusest ja inimeste võimetusest/ tahtmatuseest uusi asju proovida.
|
|
In reply to this post by Siipas
Võibolla Microsoft üritab Copilotiga nö uues valdkonnas oma domineerimist laiendada?
Eks näis, kas nad jõuavad õigel ajal ja piisavalt hästi teha, või kordub sama muster nagu mobiilide puhul, kus nad jäid hiljaks. |
|
In reply to this post by Siipas
Näiteks Google ja Apple suudavad pakkuda paremaid või kasutajasõbralikumaid lahendusi eriti mobiilseadmete ja veebiteenuste osas. Microsofti viga on ka, et nad jäid kinni oma varasemasse edusse ja keskenduvad liiga palju lauaarvutitele.
|
|
In reply to this post by Siipas
Juhid firma tipus ei mõista, mida tavainimene tahab nende toodetest. Kõige parem näide on Copilot, ei tea ma kedagi kes tahab et Microsofti AI kogu aeg nende ekraani pildistab ja siis häkki saab, nagu juba mitu korda toimunud.
|
|
In reply to this post by Siipas
Nõustun eelnevatega, et desktop maailmas on Windows endiselt liider veel.... kahjuks. Küll aga on huvitav mõelda, et mis juhtus serverituruga. Kunagi oli Windows Server standard, täna nagu ei eksisteerikski sellist asja.
|
|
In reply to this post by Siipas
Pigem küsimus selles kaua nad suudavad lolli mängida ja positsiooni hoida.
Win üldiselt bloatware/spyware või mis iganes halva nime tahad külge panna, pikemat aega. (ise kasutan ka, linux pole veel piisavalt küps mõne asja jaoks) Kui natukene uudiseid vaatad/kuuled, mis windowsiga seotud olnud, siis olnud pigem negatiivne. Võiks näitena tuua väga palju siia, allikaid ei suudaks otseselt panna, kus tol hetkel nägin/kuulsin midagi. Suurim näide, kus neil oli võimalus ja hetkel tegelevad on steam deck koopia? Mingit sorti mänguri pihuarvuti vms. Ütleme müüdi 2 sorti ROG Ally X. Üks windows 11 ja teine steamOS. Hinna vahe oli u 50USD. Ehk maksid 50USD, et saada windows ja halvem jõudlus mängudes. (Hind ja täpne arvuti võivad erineda) Või võtame Apple poolt teema. Tuli neil Macbook Neo, olgu küll see tehniliselt telefon arvuti kehas, siiski on pädev oma hinna eest ja mõneti võib parem olla selle hinnaklassi arvutitega, millel on win. |
|
In reply to this post by Siipas
Minu arvates on praegu näha, et huvi Linuxi vastu tegelikult kasvab, eriti IT-inimeste ja ettevõtete seas. Samas on üsna selge, et Microsoft ja Windows on endiselt domineerivad, eriti tavakasutajate hulgas.
Põhjus on vist üsna lihtne - Windows on ettevõtetele mugavam, sest sellel on kindel tugi, tarkvara ühilduvus ja kõik on juba “valmis lahendusena” olemas. Linux võib olla paindlikum, aga nõuab rohkem teadmisi ja seadistamist. Seega huvi alternatiivide vastu kasvab, aga Windowsi positsioon on ikkagi väga tugev
|
|
In reply to this post by Siipas
Nõustun arspok postitusega, aga lisaksin juurde ühe olulise nüansi. Serverites on Linux muidugi asendamatu, aga põhjus, miks Windows desktopil endiselt võimutseb (ja miks ta sealt kuhugi ei kao), on nende tagasiühilduvus ja lollikindel ökosüsteem.
See "kui peale läheb, siis töötab ilusasti" tuleb sellest, et sa võid Windowsis käivitada 20 aastat vana .exe faili või ühendada mingi suvalise spetsiifilise riistvara ja see enamasti lihtsalt toimib out of the box. Linuxis sa hakkad kohe terminalis draiveritega võitlema, kui sul on vaja mingit kindlat Adobe programmi, mänge või ettevõtte spetsiifilist tarkvara. Microsoft kaotas oma dominantsuse mobiilides, sest magasid rongi maha, aga lauaarvutites pole keegi suutnud pakkuda seda "tõmba ja käivita" mugavust nii laialdaselt kui Windows. |
|
In reply to this post by Siipas
Ma küll ei tea mida küsimuse püstitaja täpsemalt mõtleb turu all, aga kui äritarkvara mõelda, siis on nad endiselt tipus ja ilmselt veel kohe sealt ka ei kao.
|
|
This post was updated on .
In reply to this post by Siipas
CONTENTS DELETED
The author has deleted this message.
|
|
In reply to this post by Siipas
Minu arvates ei saa öelda, et Microsoft oleks oma dominantsust kaotanud. Turg on lihtsalt muutunud ja laienenud. Kui varem oli fookus Windows-il, siis nüüd on lisaks olulised ka pilveteenused ja muud lahendused nagu Microsoft Azure ja Microsoft 365, kus neil on endiselt väga tugev positsioon.
|
|
In reply to this post by Siipas
Arvan, et see oli vältimatu. Microsoftil oli tugev algus, kuid tehnoloogia arengu ja kättesaadavuse tõttu võisid turule tekkida konkurendid. Minu jaoks on MS siiani domineerivm kuna igal töökohal olen kasutanud nende tark- ja riisvara.
|
|
In reply to this post by Siipas
Hetkel on Microsoft siiski liider lauaarvutite ja ärikliendi sektoris, aga hea on näha, et Euroopa (valitsused) on võtnud suuna, et USA toodete ja teenuste pealt eemale liikuda. Taani on seal eesotsas teadagi mis põhjustel.
Ma arvan, et Microsoftile on halvasti mõjunud ka pidev pilveteenuste pealesurumine ja nüüd siis ka AI, mis teeb paljud ettevaatlikuks ning kiirendab alternatiivide kasutuselevõttu. |
| Free forum by Nabble | Edit this page |
