|
Vanasti sai kasutatud sellist tarkvara nagu WinRAR, mis küll 40 päeva pakkus proovi aega ning peale seda ei oleks tohtinud saada kasutada seda, kuid pigem muutus ta nagware-ks, mis siis igal käivitusel pildus oma toredat osta WinRAR akend ette, kuid see ei seganud tarkvara kasutamist üldse. Telefonist on pidevalt küll sellist Adware kokkupuudet. Ja kindlasti ka CCleaner ja Sublime Text.
|
|
Aeg-ajalt on vajadus kasutada ekraanilugejat nimega JAWS. Seda saab kasutada 40 minutit ja siis peab ostma litsentsi või tegema restarti. :) Iga kord, kui JAWSi järgi vajadus, siis hingan kolm korda sügavalt sisse, teen restarti ja kasutan 40min ja vajadusel kasutamise jätkamiseks pean uuesti mõned korrad restarti tegema.
|
|
In reply to this post by RaudMees25
Mulle meenus Screencast-O-Matic, mida ma põhikooli informaatikatunnis kasutasin. Niipalju kui mäletan, siis selle suur pluss oli vesimärgi puudumine, kuid videote pikkus oli maksimaalselt 15 minutit tasuta versiooniga. Omamoodi tuntud ka selle poolest, et salvestises kuvas hiireklõpsu ajal kollase ringi ümber kursori.
|
|
In reply to this post by RaudMees25
Kasutan siiani WinRAR'i, nende lugu on huvitav, sest just see "tasuta proovi aeg" tegi neid populaarseks ning muutis neid tulusaks, kuigi protsentuaalselt osteti toodet vähe, oli kasutajaid nii palju, et see väike protsent on siiski suur kogus inimesi. Kaugemast minevikust tuleb meelde ka kurikuulsa Bandicam'i kasutamine.
244375IAAB
|
|
In reply to this post by RaudMees25
Ise kasutan tööalaselt tihti Notepad++ erinevate logifailide lugemiseks ja redigeerimiseks. WinRAR-iga on ka varasem kokkupuuude olnud, aga nüüd 7-Zip peale üle kolinud. Kunagi sai viiruste jaoks ka Malwarebytes kasutatud, aga enam mitte.
|
|
In reply to this post by RaudMees25
Siinmainitutest kasutan Notepad++ Windowsi peal ja Notepadnext macOS peal (suhtkoht täpselt sama), lihtsalt eelistan seda tavalisele Notepad'ile või mac'i Texteditile.
WinRAR tõenäoliselt kasutaksin siiamaani, aga windows avab zip faile (tööl mõndade asjade saatmiseks levinud) suht ideaalselt ja .rar asja pole väga ammu ise näinudki. Kunagi noor olin, siis järjekordselt WinRAR'i ostmise akent kinni klõpsides mõtlesin, et "oi kui kunagi ise raha teenin siis ostan ära kah, lihtsalt kuna nii palju seda kasutatud ja siis teen seda, mis on viisakas". No näed, nüüd siis ei kasutagi seda programmi enam :(. |
|
In reply to this post by RaudMees25
Kõige rohkem häirib selle juures kui mõtled et hea mugav rakendus, ja võiks ka täisversiooni ära osta... läheb vaatad hinda ja tuleb välja et seda polegi võimalik osta, vaid peaksid siis maksma tellimuse eest oma elu lõpuni. Näiteks igasugused fitness äpid.
Arvutis on hetkel Foxit readrer, mis pakub väga aktiivselt firma teisi (tasulisi) tooteid, mis võiksid olla põhitootes juba sees. |
|
In reply to this post by RaudMees25
Kasutan ise samuti siiani WinRARi, ennast see "Please purchase WinRAR license" otseselt ei häiri ja tarkvara on lihtsalt mugav ja olen sellega harjunud. Olen küll 7-Zipi kasutanud, kuid oma seadmetel pole pidanud vajalikuks sellel üle minemist.
Samuti kasutan Notepad++'i (kuigi minu teada on tegemist siiski vabavaraga), kuna kunagi 3-aasta eest kuidagi juhtus nii, et lauaarvutist lihtsalt kadusin notepad, paint ja võimalik, et mõned rakendused veel, lihtsalt ära. Kuna sel ajal ei osanud ning ei viitsinud probleemiga tegeleda, kasutasin lihtsalt Notepad++'i ning kasutan tänaseni, sest programm on lihtsalt mugavam, kui originaalne Notepad. |
|
Administrator
|
In reply to this post by RaudMees25
Jaosvara kuldaeg jäi ilmselt 1990-nendatesse. Mäletan, et käisime 1991. aasta suvel TTÜ rühmaga praktikal Vaasas - seal saime esmakordselt Internetti. Üks suuremaid sikutamiskohti oli sealsamas kõrval Vaasa Ülikoolis asuv FTP-arhiiv garbo.uwasa.fi. Sealt sai kõvasti jaosvara kaasa toodud - ja vist mõned asjad isegi ära ostetud.
Tagasi Eestisse jõudes hakkas ka siin Internet levima ja mõnda aega kasutasin jaosvara päris palju. Tollal oli ka mängude juures levinud ärimudel selline, et esimene osa levis jaosvarana ja ülejäänu tuli siis juba juurde osta. Siis aga kolisin 2000. aastal Linuxi peale ja selles maailmas kadus jaosvara järele vajadus ära. |
| Free forum by Nabble | Edit this page |
