|
Kas on võimalik saada IT-valdkonnas professionaaliks ilma ülikoolidiplomita, kui on olemas praktika ja sertifikaadid?
|
|
Mina arvan et isegi ilma sertifikaatideta on võimalik saada proffiks selles valdkonnas.
Suurel määral tegelikult minu arust mängivad rolli tutvused aga ka varasem kogemus. Ülikoolipaberid ja sertifikaadid on muidugi hea lisaboonus, aga minu silmis pole need vajalikud. Olulisem on inimese reaalsed teadmised, kogemus, võimekus ja ka huvi edasi areneda, õppida jne. Meil siin Eestis on turg ikkagi väike võrreldes nt Ameerika, või Saksamaa vms suuremate riikidega, seetõttu on minu silmis ka vähem konkurentsi ja selline tutvuste põhine ja ilma paberiteta/sertifikaatideta tööd leida selles valdkonnas on ikkagi lihtsam.
cheers mate
|
|
In reply to this post by milena
Minu arust ei määra paber midagi, kui sa reaalselt oskad, oled ise õppinud ja suudad tulemusi näidata, siis oledki IT-s tegija ja ma ei näe põhjust MIKS sind ei peadaks värbama.
|
|
In reply to this post by milena
Nagu ka nädalateemas oli, siis professionaalsus = kompetents + X, kus X = sotsiaalsed oskused. Kõrgkoolidiplom minu arust on eelkõige kompetentsi näitaja. Kompetentsiks ei ole ilmtingimata vaja diplomit või sertifikaati, eeldusel, et õpitu vastab mingitele standarditele.
|
|
In reply to this post by milena
Loomulikult saaks ilma ülikoolidiplomita, aga sul on palju raskem töö turul end algselt ära müüa enda praktiliste oskusdega ja sertifikaatidega. Minule vähemalt tundub nii, isegi, kui endal on sertifikaadid, praktika ja kutseharidus.
Tänapäeval on suuresti kõik õppitav netis. Sul on isegi terved ülikooli kursused toppitud sinna täiesti tasuta... ![]() |
|
In reply to this post by milena
Siin peaks võib-olla täpsustama, mida mõeldakse it-proffi all. Lihtsalt heaks arendajaks saab kindlasti ka ilma diplomita aga kui plaan ka kõrgematele positsioonidele kandideerida, siis diplom avab ikka palju rohkem võimalusi. Ilma diplomita tuleb sul lihtsalt mingil hetkel klaaslagi ette, kust edasi pääseda on keeruline, kui mitte võimatu.
|
|
In reply to this post by milena
Minu kogemusel tööle saamise puhul aitas kindlasti see, et olen Taltechis õppimas, kuid pigem polnud olulised sel hetkel sertifikaadid ja muud paberid, vaid pigem uuriti oskuste ja kogemuste kohta.
Ehk diplomid ja sertifikaadid võivad küll inimesel olemas olla, aga tihti ei pruugi nende baasil teada saada, kas inimesel päriselt on ka need oskused omandatud või on ta niisama kohalkäimise eest mõne sertifikaadi saanud. |
|
In reply to this post by milena
Kindlasti saab aga kui palju vaeva selleks nägema peab? Ma arvan/loodan, et diplomiga on lihtsam saada jutule ja mõõda TI filtritest.
|
|
In reply to this post by milena
Kindlasti on, mina näiteks läksin peale kaiteväge ühte side firmasse tööle praktiliselt labidameheks kaevikusse, aga enne talve ütlesin et õpetage mind veidi ja annan enast ka maksimumi, et asjad ara oppida ning paar kuuud hiljem töötasin arvutivõrgu tehnikuna ning käisin klientide juures. Tänu sellele töökohale otusutasin ka kooli proovida ja sain aru et ma polegi õppimisvõimetu.
|
|
In reply to this post by milena
Kindlasti on võimalik. Minu arust peamine nõue IT valdkonnas edukuse jaoks on inimese enda huvi valdkonna vastu. Kogemuse järgi võin öelda, et üldiselt iseõppijad teavad ja oskavad rohkem kui need kellel on ülikooli paberid käes.
|
|
In reply to this post by milena
Jah, on võimalik saada IT-professionaaliks ilma ülikoolidiplomita, kui teil on praktika ja tunnistused. Selles valdkonnas on praktilised oskused ja kogemused palju olulisemad kui ametlik haridus. Kui oskad reaalseid probleeme lahendada, oled projektidega tegelenud ja suudad seda näidata, hindavad tööandjad just seda. Sertifikaadid aitavad teadmisi kinnitada ja praktikad annavad vajaliku kogemuse. Sellest hoolimata on oluline pidevalt õppida ja areneda, sest tehnoloogia muutub kiiresti.
|
|
In reply to this post by milena
Täna on sertifikaate iga nurga peal. Cisco akadeemia on hästi tuntud sertifikaadi väljastaja, lihtsalt võrdluseks arvatavastil, kui näiteks saada endale rahastust kõik CCNP taseme sertid ära teha siis see mõjutab kõvasti oma kogemus pagasit
|
|
In reply to this post by milena
Diplom võib aidata uksi avada alguses, aga reaalselt loeb tööandjale see, kas sa oskad päriselt midagi teha. Kui sul on tugev praktika ja asjakohased sertifikaadid, siis oled sa tihti konkurentsivõimeline või isegi parem kui mõni “paberiga” kandidaat. Miinuspool on see, et ilma diplomita võib esimese töö leidmine olla veidi raskem, eriti konservatiivsemates firmades. Aga kui jala ukse vahele saab, siis edasi määravad juba oskused, mitte haridus.
|
|
In reply to this post by milena
Jah, võin kindlalt öelda, et on võimalik saada üht tüüpi "professionaaliks", selliseks, kes teeb oma arusaama ja kogemustega seda.
Diplom ja sertifikaadid on baasilt ainult visuaalsed tõestused sellest, et sa oled midagi läbinud, see ei anna sulle seda "praktilisust", kuigi osad lisavad ka praktilisi aspekte. Kui olla "paberitega" professionaal, siis praktika kõrvalt saaks võtta eetilisi kursuseid, siis sa oled ilma diplomi ja sertita. |
|
In reply to this post by milena
Diplom on lihtsalt ikka üks võimalikest viisidest midagi õppida, eriti midagi nii laialivalguvat ja mitmekesist nagu IT. Suurem osa tegelikust tööoskusest on ka niikuinii praktikast, nii et diplom aitab ainult seal kiiremini orienteeruda.
|
|
In reply to this post by milena
Olen lugenud, eesti reddit. Keegi oli maininud, et põhiharidusega kusagil IT juht. Ei tea, kunagi kuhu oskused viivad. On sõber, kes tegi põhiharidusega tööd, kuhu otse võetakse ülikooli hariduse inimesi aga enam seal ei tööta. Ehk kui oskad ennast firmale kasulikuks teha siis võid kaugele jõuda. Või võtame mu vana klassivenna, läks supporti praktikat tegema, alla aasta pakuti arendaja kohta või muud, kuna tegi parimat supporti firmas.
|
|
In reply to this post by milena
Muidugi, IT valdkonnas loevad teadmised rohkem kui paber. Aga loomulikult oleneb ka sellest, kus kohas sa tööl oled. Riigiasutused tihtipeale soovivad näha baka paberit, et saaksid kõrgemale positsioonile, aga eraettevõtetes või startupides see väga ei loe. Peaasi, et oskad teha seda milleks sind palgatakse.
|
| Free forum by Nabble | Edit this page |
