Nädal 8: Kas kõrghariduse tase langeb või tõuseb?

classic Classic list List threaded Threaded
12 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Nädal 8: Kas kõrghariduse tase langeb või tõuseb?

rainok
Nagu ma ise varem ka maininud, siis kindlasti AI näitel on tase madalam, sest lihtsam aineid läbida tehisintellekti abiga.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas kõrghariduse tase langeb või tõuseb?

TRohtsalu
Kindlasti langeb, miks teha ise kui saab AI'ga
244375IAAB
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas kõrghariduse tase langeb või tõuseb?

rasble
In reply to this post by rainok
Arvan, et nende erialade tase kus asju saab AI abil ära teha kindalsti langeb aga muid see ei ole väga mõjutanud.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas kõrghariduse tase langeb või tõuseb?

kerdov1
In reply to this post by rainok
AI võib aidata lihtsamaid ained läbida aga keerulised ained jäävad endiselt raskeks kuna eksami pead ise nagunii läbima. Sellepärast ei näe ma, et kõrghariduse tase oleks langenud või tõusnud.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas kõrghariduse tase langeb või tõuseb?

kaidokikkas
Administrator
In reply to this post by rainok
Arvan, et seni, kuni ei leita tõhusaid viise õppetöö ümberkorraldamiseks, kukub see kahjuks suure kolinaga. Kirjalikke töid (millest samas on inimese arenguks kasu - kirjalik väljendus erineb suulisest) enam suuresti teha ei saa - kui päris aus olla, siis kaldun järgmisest kevadest ka praeguse kursuse täieliku ümberkorraldamise poole, see vorm on enda aja ära elanud.

Tõenäoliselt mingis osas leitakse mõne lähema aasta jooksul uued lahendused (millest mõned on hoopis vanad - paberil või suulised eksamid, suulised väitlused ilma abivahendeid kasutamata jpm), aga paraku on siiski tegu sammuga allapoole. Ja see ei ole üldse ainult tehisaru süü läbi, faktoreid on teisigi.

Ja kõige suurema hoobi saavad keskmikud (n.ö. õiged koolipoisid). Üsna väike tippseltskond ei sõltu tehnilistest vahenditest ja suudab ka tehisaru enda arendamiseks kasutada. Õnneks samamoodi üsna väike vastaspoolus suudab lühikest aega uute vahenditega asjalikumaid tegijaid teeselda, aga see ei kesta kaua. Suurim probleem on aga, et see suur ports vahepealseid libiseb pikkamööda sinna tagumisse otsa.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas kõrghariduse tase langeb või tõuseb?

libepavel
In reply to this post by rainok
Usun, et tase langeb aga loovus kasvab.
Mida ma selle all mutlen on see, et üht asja saab teha mitmel erineval viisil, mida õppejoud isegi ei õpeta.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas kõrghariduse tase langeb või tõuseb?

egon
In reply to this post by rainok
Ma arvan et sellele küsimuselel vastamiseks peaks vaatama ajalugu ja mis juhtus siis, kui instustrialiseerimine sai hoo sisse, mis oli kõrgharidus siis ja kuidas see tehnoloogia areng seda mõjutas. Ise ütleks, et kõrgharidus muutub ja üritab ajaga kaasas käia, õppekavad tehakse ümber ning mõõdetakse muidu asju, kui mida mõõdetakse praegu.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas kõrghariduse tase langeb või tõuseb?

joelme
In reply to this post by rainok
Ise näen, et lisaks kõrgharidusele ka kõige muu tase langeb. Lisaks eelnevalt mainitud "miks teha ise kui saab ka AI" on probleem ka kindlasti selles, et tänavune haridussüsteem ja harimismeetodid on ajale jalgu jäänud.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas kõrghariduse tase langeb või tõuseb?

eliprt
In reply to this post by rainok
Kahjuks langeb ja tundub, et märgatavalt. Arvan, et kindlasti on faktor see, et koolis loevad hinded justkui rohkem kui arusaamine. Keegi ei taha halbu tulemusi, kuid selle jaoks on lihtsam ja tõhusam kasutada tehisintellekti ülesannete tegemisel. Kui õppetöö oleks siiski suunatud sellele, et õpilane päriselt ise aru saab ja hullu pole sellest, kas hinded on head või mitte, oleks ilmselt asi natuke teine. Muidugi on ka paljud inimesed keskkoolist tulles väga erineva tasemega ja tundub, et see kuidagi langetab üldist taset.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas kõrghariduse tase langeb või tõuseb?

TimoK
In reply to this post by rainok
Üldises perspektiivis on see languses, aga vähe praktilisemate ainete/õppekavade puhul tase nii hullult muutuda ei tohiks. Eks kirjutamise pool jms langeb, kuna AI teeb töö ette ja taha ära. Eks väga palju sõltub ka individuaalist endast ka, kuidas ta erinevaid tööriistu enda kasuks (kahjuks) kasutab.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas kõrghariduse tase langeb või tõuseb?

kasade
In reply to this post by rainok
Keskimine kindlasti langeb kõvasti, liigagi lihtne on lihtsalt AIle ülesandeid sisse sööta ja mingi enam-vähem töö kätte saada. Kui endapoolset tugevat soovi ja motivatsiooni ei ole on tänapäeval väga raske väljaspoolt sundida inimesi korralikult õppima ja arenema, siin võidavad kindlasti need kes on ise piisavalt tugevad ja motiveeritud, et ikka võimalikult iseseisvalt õppetööga tegeleda.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas kõrghariduse tase langeb või tõuseb?

m2hh
In reply to this post by rainok
Kindlasti langeb, aga paberiga ainult tööd ei saa ju. Laiskus on väga tugev demotiveerija. Õnneks AI on väga äärmine juhus koolis, õpiks ise ka midagi, aga vahest saab ka otse AI päritud ja uuritud, kui pole soovi rohkem, kui päev panna alla uuringutele ja suuremale süvenemisele(isiklikes asjades).