Nädal 8: Kas oled ise kogenud, et tööintervjuul küsiti diplomi järele või vaadati pigem portfooliot ja sertifikaate?

classic Classic list List threaded Threaded
13 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Nädal 8: Kas oled ise kogenud, et tööintervjuul küsiti diplomi järele või vaadati pigem portfooliot ja sertifikaate?

egon
Mul endal pole kunagi küsitud, isegi mitte mainitud. Pigem tundub, et see on selline värbamise filter. Kuidas teiste kogemus on? Kas teilt on kunagi küsitud diplomit või sertifikaati?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled ise kogenud, et tööintervjuul küsiti diplomi järele või vaadati pigem portfooliot ja sertifikaate?

karive
Minult pole kunagi ühtegi diplomit ja sertifikaati küsitud. Kui ametikoht nõuab, siis lisan need nagunii juba kandideerimisel juurde. Arvan, et portfoolio võiks küll olemas olla ja seda on minult ka küsitud.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled ise kogenud, et tööintervjuul küsiti diplomi järele või vaadati pigem portfooliot ja sertifikaate?

ArthurT
Oma kogemus on sama, portfooliot on uuritud ning lisaks ka olemasolevaid sertifikaate näiteks. Diplomi kohta pole midagi küsitud. Väga tähtis on ka alati olnud haridustase ja varasem kogemus.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled ise kogenud, et tööintervjuul küsiti diplomi järele või vaadati pigem portfooliot ja sertifikaate?

jaaras
In reply to this post by egon
Mul on küsitud, miks mul kõrgharidust EI ole, ja peale töövestlust sain tagasisides info, et otsustati ülikoolis õppiva kandidaadi kasuks. Nii et siin ma nüüd olen :D
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled ise kogenud, et tööintervjuul küsiti diplomi järele või vaadati pigem portfooliot ja sertifikaate?

karljakobv
In reply to this post by egon
Mina ei ole kogenud, minu puhul vaadati lihtsalt portfooliot/kogemust.

Küll aga tuttaval oli olukord, kus oli töö jaoks sobiv kandidaat, oskas kõike mis vaja jne, aga teda ei valitud seetõttu et tal puudus kõrgharidus - ehk tegelikult inimene vastas kõikidele nõuetele mida töö jaoks vaja, lihtsalt kõrghariduse puudumine tähendas seda et ta ei pääsenud mingist filtrist läbi.
cheers mate
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled ise kogenud, et tööintervjuul küsiti diplomi järele või vaadati pigem portfooliot ja sertifikaate?

kareil
In reply to this post by egon
Mult endalt pole ka küsitud tööintervjuul ühegi diplomi ega paberi kohta. Kui millegi vastu huvi tunti, siis pigem konkreetse teadmiste või oskuste vastu, mida ametikoht nõudis.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled ise kogenud, et tööintervjuul küsiti diplomi järele või vaadati pigem portfooliot ja sertifikaate?

mtoodo
In reply to this post by egon
Minu kogemuse põhjal vaadatakse IT-s palju rohkem seda, mida sa tegelikult teha oskad, portfoolio, projektid ja sertifikaadid loevad tihti rohkem kui diplom, aga ikkagi enamasti uuritakse mida sa füüsiliselt ise oskad.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled ise kogenud, et tööintervjuul küsiti diplomi järele või vaadati pigem portfooliot ja sertifikaate?

rmandr
In reply to this post by egon
Ainuke kogemus mul on olnud, et küsiti minu kutsekooli diplom/hinnete leht. Teistes kohtades pole seda otseselt kogenud...
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled ise kogenud, et tööintervjuul küsiti diplomi järele või vaadati pigem portfooliot ja sertifikaate?

libepavel
In reply to this post by egon
Kui küsitakse tööintervjuul diplomi kohta siis kas isiku CV oli üldse loetud? See ei näita ettevõtet heast nurgast...
Ebasobivad isikud peaksid enamasti on filtreeritud välja juba väbamisprotsessi juures.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled ise kogenud, et tööintervjuul küsiti diplomi järele või vaadati pigem portfooliot ja sertifikaate?

meribs
In reply to this post by egon
Küsitud ühtegi diplomit tööintervjuul pole. Pigem on see olnud töökohale kandideerimise eeldus. Samas alati küsitakse töökogemuse kohta. Seega leian, et need käivad käsikäes ja kui üks nendest on natuke puudulik, siis kohe on keerulisem tööle saada.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled ise kogenud, et tööintervjuul küsiti diplomi järele või vaadati pigem portfooliot ja sertifikaate?

raikoo
In reply to this post by egon
Minult kui kutsekooli lõpetajalt otse küsitud ei ole spetsiifiliselt kõrgkooli diplomi kohta, aga kahtlustan et olen ka eitavaid otsuseid saanud selle puudumise pärast. Hea filter on küll värbamisel, aga õnneks on pigem uuritud reaalse kogemuse kohta mitte paberi olemasolu.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled ise kogenud, et tööintervjuul küsiti diplomi järele või vaadati pigem portfooliot ja sertifikaate?

Aostap
In reply to this post by egon
Minu kogemuse põhjal vaadatakse IT-s pigem praktilisi oskusi — portfooliot, projekte ja vahel ka sertifikaate. Diplomi kohta küll mõnikord küsitakse. Olulisem on see, mida sa päriselt teha oskad. Korra oli, et koos intervjuuga oli ka nn "praktiline test" oskuste kontrolliks. Seal oli mingi koodijuppi analüüs ja valikvastustega test.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled ise kogenud, et tööintervjuul küsiti diplomi järele või vaadati pigem portfooliot ja sertifikaate?

tiitr
In reply to this post by egon
Minu arvates on kõrgharidus eelkõige vajalik siis, kui ettevõte on värbamisel seadnud selle rangeks filtriks. Samuti on diplomist palju abi oma esimese töökoha otsimisel, aga kui sul on juba 10+ aastat IT-kogemust, siis paberit enam nii väga ei küsita.

Sertifikaatidest on aga palju kasu, eriti kui tahad liikuda ühelt IT-alamerialalt teisele (näiteks SWE -> Data Engineer). Sellisel juhul näitavad sertifikaadid hästi, et oled uued teemad endale selgeks teinud.