|
|
Selliseid olukordi palju ette juhtunud. Mäletan, et koolis õppisin elektri kohta igasuguseid elementaarseid asju, aga ausalt öeldes läks enamus ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Tol hetkel ei tundunud see lihtsalt nii oluline.
Aastaid hiljem võtsin ette vanema traktori elektrisüsteemi osalise taastamise ja siis sain aru, et oleks pidanud põhikoolis füüsika tunnis rohkem tähele panema. Kui hakkasin teooriat uuesti üle vaatama, siis oli huvitav see, et mingid asjad hakkasid vaikselt meelde tulema, aga pidin ikkagi päris palju uuesti selgeks tegema. Praktiline pool ise ei olnudki nii keeruline. Proovid, mõõdad, katsetad ja lõpuks paned asjad kokku. Aga just see teooria (elektriskeemid, releed jne), mille enne tööle asumist pidin endale selgeks tegema, osutus tegelikult raskemaks kui praktiline tegemine.
|