Nädal 8: Kas oled tundnud, et sul jäi millestki puudu (nt teooriast või praktikast) ja pidid seda hiljem iseseisvalt õppima?

classic Classic list List threaded Threaded
7 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Nädal 8: Kas oled tundnud, et sul jäi millestki puudu (nt teooriast või praktikast) ja pidid seda hiljem iseseisvalt õppima?

Aostap
Enne ülikooli astumist, mu isa on mulle öelnud: "Ülikool tegelikult õpetab sind iseseisvalt õpima". Seega selline küsimus:

Kas oled tundnud, et sul jäi millestki puudu (nt teooriast või praktikast) ja pidid seda hiljem iseseisvalt õppima?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled tundnud, et sul jäi millestki puudu (nt teooriast või praktikast) ja pidid seda hiljem iseseisvalt õppima?

tiitr
Minul läks elu nii, et keeleõpe piirdus põhi- ja kutsekoolis vaid vene ja saksa keelega, mida ma tänapäeval enam kumbagi ei oska. Inglise keelt õppisin hiljem iseseisvalt ja käisin ka paaril kursusel, eesmärgiga veidi praktikat saada. Hiljem sai mõned aastad välismaal ingliskeelses keskkonnas elatud ja töötatud.

IT-alal töötamine ongi tegelikult elukestev õpe ja tunnen, et kui ma paar aastat midagi uut ei õpi, olen juba päris palju maha jäänud. Seega tööalaselt on kogu aeg vaja midagi uut endale iseseisvalt selgeks teha.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled tundnud, et sul jäi millestki puudu (nt teooriast või praktikast) ja pidid seda hiljem iseseisvalt õppima?

rainok
In reply to this post by Aostap
Noorem olles puudusin koolist nädalate kaupa ja jäid pea kõigis ainetes suured lüngad sisse. Nüüd terve ülejäänud elu selline tunne, et kui mingist teemast raskusi aru saamisega, siis nagu oleks mingi fundamentaalne teadmine puudu. Teooria ja praktika tihedalt seotud, seega natuke raske kahe vahel selget piiri tõmmata. Teatud praktiliste asjade tegemiseks peab olema omandatud vähemalt mingi teoreetiline baas. Näiteks matemaatika ülesannete lahedamis praktikat ei saa teha kui sul pole õrna aimugi mida teha ja kuidas.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled tundnud, et sul jäi millestki puudu (nt teooriast või praktikast) ja pidid seda hiljem iseseisvalt õppima?

olrats
In reply to this post by Aostap
Selliseid olukordi palju ette juhtunud. Mäletan, et koolis õppisin elektri kohta igasuguseid elementaarseid asju, aga ausalt öeldes läks enamus ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Tol hetkel ei tundunud see lihtsalt nii oluline.

Aastaid hiljem võtsin ette vanema traktori elektrisüsteemi osalise taastamise ja siis sain aru, et oleks pidanud põhikoolis füüsika tunnis rohkem tähele panema. Kui hakkasin teooriat uuesti üle vaatama, siis oli huvitav see, et mingid asjad hakkasid vaikselt meelde tulema, aga pidin ikkagi päris palju uuesti selgeks tegema. Praktiline pool ise ei olnudki nii keeruline. Proovid, mõõdad, katsetad ja lõpuks paned asjad kokku. Aga just see teooria (elektriskeemid, releed jne), mille enne tööle asumist pidin endale selgeks tegema, osutus tegelikult raskemaks kui praktiline tegemine.

Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled tundnud, et sul jäi millestki puudu (nt teooriast või praktikast) ja pidid seda hiljem iseseisvalt õppima?

Jurgep
In reply to this post by Aostap
Eks kindlasti on töö juures õpimist, aga kindlasti annab põhja alla ja saab üldise teadmise ja siis selle rakendamine on ainult küsimus, mida on juba kergem õpida.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled tundnud, et sul jäi millestki puudu (nt teooriast või praktikast) ja pidid seda hiljem iseseisvalt õppima?

TimoK
In reply to this post by Aostap
Spordisuunalises gümnaasiumis oli meil üks aine, mis pidi õpetama inimese anatoomiat spordi poolt vaadates. Aga see oli üles ehitatud kuuele-seitsmele neljatunnisele loengule, kus õppejõud ühtemoodi rääkis, ja ausalt öeldes ei jäänud mul sealt suurt midagi külge. Hiljem sai ise uurides ja treenides päris palju selgeks tehtud, mida ma oleks tegelt juba tol hetkel võinud teada (lihaste tööpõhimõtted, taastumine jms). Ise õppides läks asi kuidagi kohe paremini peale.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kas oled tundnud, et sul jäi millestki puudu (nt teooriast või praktikast) ja pidid seda hiljem iseseisvalt õppima?

kasade
In reply to this post by Aostap
Mitte mingi kindel aine aga üldisest suhtlemisoskusest ja grupitööst jäi puudu, hiljem läbi raskuste arendasin neid oskusi, selle poole pealt oli ajateenistus väga kasulik, seal sunniti teistega suhtlema ja teiste inimeste ees rääkima.