Nädal 8: Kuidas leida tasakaalu teoreetilistel teadmistel ja praktilkal?

classic Classic list List threaded Threaded
10 messages Options
RMT
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Nädal 8: Kuidas leida tasakaalu teoreetilistel teadmistel ja praktilkal?

RMT
Ise heameelega keskenduks algusel puhtalt teoreetilistele teadmistele ülikoolis ning osaleksin erinevates projektidet ja programmdidest enne, kui pühenduksin kindlale firmale. Minu kogemus on olnud pigem vastupidine - alguses läksin tööle ja kirjtuasin SQL päringuid ning alles siis otsustasin ülikooli minna, et IT sfääris enda silmaringi laiendada. Mis on sinu kogemus?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kuidas leida tasakaalu teoreetilistel teadmistel ja praktilkal?

252649IADB
Minu kogemusel on teoreetilisi teadmisi lihtsam omandada, kui sul on olemas praktiline põhi. 2024. aasta kevadel ühe sertifikaadi jaoks õppides tundus materjal kuiv ja seoseid ei tekkinud. Suvel asusin aga samas valdkonnas tööle ning kui sügisel oli vaja see sert ikkagi ära teha ja uuesti õppima hakkasin, hakkasid pusletükid paika asetuma. Praktiline töökogemus tekitas materjali omandades pidevaid ahhaa-hetki.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kuidas leida tasakaalu teoreetilistel teadmistel ja praktilkal?

milena
In reply to this post by RMT
Arvan, et tasakaalu saab leida, kui teooriat õppida paralleelselt praktiliste ülesannetega. Näiteks õpid algoritme ja kohe proovida neid väikestes projektides rakendada. Nii jääb nii arusaamine kui oskus käes.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kuidas leida tasakaalu teoreetilistel teadmistel ja praktilkal?

kermon
In reply to this post by RMT
Käisin enne ülikooli kutsekoolis ning sealt sain praktilise põhja. Ülikoolis on rohkelt teooriat ning seda on mu kogemusel lihtsam ja huvitavam õppida, kui praktilised oskused on juba all. Ehk praktika on andnud arusaama, kuidas midagi teha, ning teooria juurde selle, miks nii tehakse ja kuidas veel paremini saaks. Soovitan kindlasti suvepraktikaid.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kuidas leida tasakaalu teoreetilistel teadmistel ja praktilkal?

mavell
In reply to this post by RMT
Minu arust tekib tasakaal teooria ja praktika vahel siis kui neid ei õpita eraldi vaid paralleelselt.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kuidas leida tasakaalu teoreetilistel teadmistel ja praktilkal?

Artura
In reply to this post by RMT
Ise käisin kõigepealt kutsekas, siis läksin tööle, nüüd olen ülikoolis. Koolis saab kindlasti tugeva baasi alla, kuid see on parem kui õpe tuleb koos mingisuguse praktilise kogemusega, näiteks projekti näol.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kuidas leida tasakaalu teoreetilistel teadmistel ja praktilkal?

meribs
In reply to this post by RMT
See oleneb täiesti inimtüübist, mõnele meeldib väga teooriat õppida ja siis lisaks veel täiendada ennast praktikaga, aga mõnele meeldib vastupidi. Ise leian ka, et kui praktilisi asju enne teha ja pärast teooriat juurde õppida suudan paremini seoseid leida.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kuidas leida tasakaalu teoreetilistel teadmistel ja praktilkal?

madpaj
In reply to this post by RMT
Arvan, et fookus peaks olema praktikal. Teooria on vajalik, aga ainult on-demand põhimõttel, ehk loed juurde siis, kui praktikas enam ise edasi ei oska või kui teema reaalselt huvi pakub. Vägisi mingit arhitektuuri või algoritmide teooriat ette sööta niisama muudab asja lihtsalt tuimaks ja igavaks.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kuidas leida tasakaalu teoreetilistel teadmistel ja praktilkal?

MihkelK
In reply to this post by RMT
Mina arvan, et need on omavahel ikkagi tugevalt seotud. Mul ei ole küll IT-haridus, aga üks teine TTÜ-st saadud varasem haridus, millel kooli ajal teooriat õppides oli ikka algul üpris segane kõik. Kui aga ülikooli kõrvalt tööle asusin, siis hakkasid asjad päris normaalselt paika loksuma ja seosed tekkima et "aaaaa, see on nii ja too on naa".
Ma arvan, et kui eriala ei ole ka puht teoreetiline, siis peavad olema teooria ja praktika omavahel põimunud, et olla spetsialist.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 8: Kuidas leida tasakaalu teoreetilistel teadmistel ja praktilkal?

reelpe
In reply to this post by RMT
Ma arvan, et see tasakaal tuleb inimesest endast, mina olen rohlem seda tüüpi kellel meeldib teha, kohe käed külge panna... nt kui ma arvuteid kokku panin siis kindlasti meeldis ise rohkem seda teha kui lapsena ninapidi õemehel juures istuda ja iga asja kohta küsimusi esitada... Mis oli ka äge aga palju ägedam oli aastaid hiljem seda ise teha.

Meeldib ka teooria aga minujaoks ei teki enne seoseid ega oskuseid kui ma olen ise teinud... Mitte et ma ei loeks teooriat aga meelde jääb ikka see mida ise oled kasutanud elus.
Reelika Pedak
254763 IAAB