|
Ma arvan, et eelkõige peaksid olema ikkagi teoreetilised teadmised või vähemalt baasteadmised ning selle põhjal saab luua praktilisi kogemusi ning arendada enda oskusi.
|
|
In reply to this post by Siipas
Isiklikult õpin enim praktikast, võin küll teooriat teada, aga väga sellest praktikas kasu pole.
244375IAAB
|
|
In reply to this post by Siipas
Praktika on olulisem minu arust, vahet pole kui palju sa teoreetiliselt tead, kui pole kunagi kätt külge pannud siis sa tegelikult ei oska midagi.
|
|
In reply to this post by Siipas
Kaks asja mis käivad käsikäes ja tulevad üksteisele kasuks. On ju palju asju mis teoorias ühtemoodi aga praktikas teismoodi. Enda puhul hindan kindlalt rohkem praktikat.
|
|
In reply to this post by Siipas
Pole mingit praktilist kogemust ilma teoreetiliste teadmisteta. Hindan mõlemat, aga kui teha teooriat ilma praktikata, siis ei jääks midagi meelde.
|
|
In reply to this post by Siipas
Muidugi praktiline kogemus. Teoreetilised teadmised on kasutud, kui te ei saa neid rakendada. Kogemus tuleb praktikaga. Praktikaga õpib inimene vigadest, selle asemel, et lihtsalt teooriat vaadata ja millise aja pärast unustada.
|
|
In reply to this post by Siipas
Ma enda poolest, võttes arvesse oma hetkest töökohta, hindaks isegi teoreetilisi teadmisi natuke rohkem. Mul on vaja teada väga palju erinevate alade nüansse, et hästi hakkama saada. Muidugi see pole tõene igal alal ning ma usun ka mitte alati sarnases töökohas, kui see on lihtsalt minu hetkene kogemus.
|
|
In reply to this post by Siipas
Olen täiesti nõus, et praktilised oskused on olulisemad kui teooria. Lõpetasin ise tehnilise kutsekooli, mis võimaldas mul pärast lõpetamist töötada oma erialal. Siiski sain töö käigus aru, et mul jääb puudu sügavamatest IT-teadmistest, et karjääriredelil edasi liikuda. Minu arvates võivad teoreetilised teadmised olla võtmetähtsusega paljude uste avamisel, eriti siis, kui omandatud teadmised arendatakse kõrgema taseme oskusteks
|
|
In reply to this post by Siipas
Üks ei saa toimida ilma teiseta. Ainult praktilise kogemusega on raskem karjääriredelil kõrgemale tõusta, kuid ainult teooriateadmistega ei saa lahendada reaalseid probleeme. Olen isegi tundnud, et lihtsalt teooriat õppides on raske asju lahendada, kuna tegelikul probleemil on palju rohkem nüansse, kui seda on teoorias kirjeldatud. Kuid kui on olemas teoreetiline baas, siis praktika täiendab seda reaalsete kogemustega ning aitab teadmisi paremini kinnistada, kuna oled asja reaalselt läbi teinud, mitte ainult selle kohta lugenud.
|
|
In reply to this post by Siipas
Praktiline oskus aitab asja valmis ehitada, teoreetiline aitab ratta taasleiutamist vältida. Üritan leida mingisugust tasakaalu. Teooria osas olen märganud, et kui praktiline pool jääb soiku, siis teoorial oht ära eest minna niivõrd, et ei suuda praktikas enam teooriat rakendada. Praktiline pool aitab teha enesekontrolli, et teooriast tõesti korrektselt aru saadud.
|
|
In reply to this post by Siipas
Ma ütleks, et kõige parem on ikka nende kahe kombinatsioon. Ainult teooria jääb tihti natuke “õhku”, sest sa tead küll kuidas asi peaks töötama, aga pole ise läbi teinud. Samas ainult praktika ilma igasuguse arusaamata ka pole ideaalne.
Kui need kaks kokku panna, siis hakkab asi päriselt klappima. Saad aru miks midagi töötab ja oskad seda ka reaalselt teha. Kui peaks valima, siis kaldun veits praktika poole, aga nõustun ka täielikult, et ilma teooriata jääb pilt poolik. |
|
In reply to this post by Siipas
Mõlemad on vajalikud, kuid praktika on see, mis on kõrgemas hinnas.
Kui sa teoorias tead, kuidas riiul seina käib, aga ei oska seda teha, siis teooria on kasutu. Kui sa oskad riiulit seina panna, aga sa ei tea, miks see püsti püsib seal, siis teooriat pole vaja. Muidugi see on robustne näide aga asja ajab ära. |
|
In reply to this post by Siipas
Praktika on kindlalt tähtsam, kuid teoreetilise teadmistega alustega saab asjadest üldiselt kiiremini tugevalt aru ning potentsiaal on suurem. Aga ka seda väga kasutada praktikata ei saa.
|
|
In reply to this post by Siipas
Kui ma kedagi tööle võtan, siis vaatan esimese asjana mida ta reaalselt teinud on. Kas ta on midagi ise ehitanud, haldanud, katki läinud süsteemi parandanud? Teooria on oluline, aga see selgub vestluses kiiresti — kas inimene saab aru miks asjad nii on, mitte ainult kuidas. Parim kombinatsioon on praktiline kogemus pluss arusaam teooriast taga. Aga kui valida, siis eelistan inimest kellel on portfolio ja kogemus vs inimest kellel on ainult diplom ja head hinded.
|
|
In reply to this post by Siipas
Rohkem ikka praktilist kogemust, aga olen hakanud ka mõistma teoreetiliste teadmiste tugevust. Tihtipeale praktilise kogemusega tekib sul sisse lihasmälu, hakkad asju automaatselt tegema ilma, et sa sellele täielikult seletust oskaksid anda. Aga kui keegi küsib mis see on või kuidas seda tegid, siis oleks tore ikka anda korralik seletus õige sõnavaraga.
|
| Free forum by Nabble | Edit this page |
