|
Kumba hindad rohkem, kas praktilist kogemust või teoreetilisi teadmisi enda juures?
|
|
Hindan ikka praktilist kogemust enda juures, praktika on see mis teoreetilisi teadmisi kinnistab, muidu kipuvad need ununema.
|
|
In reply to this post by Siipas
Vahetevahel on ju äge mingeid huvitavaid fakte ka teada, aga üldiselt ikka jah, mis kogemusega omandatud, see püsib pikemalt ka meeles.
|
|
In reply to this post by Siipas
Praktiliste kogemuste loomiseks on vaja algselt omada mingeid teoreetilisi teadmisi teemast, mis aitab õpitud paremini kinnistada.
Ei ole üht ilma teiseta ma ütleks või kui on, siis lihtsalt praktikaga peale surumine ilma eelteadmisteda pole just kõige mõistlikum. |
|
In reply to this post by Siipas
Kirjutan siia lihtsalt ühe paarilauselise avalduse.
Miks ma tulin ülikooli kui mul on juba selles vallas 30+ aastat kogemust, ametinimetuseks süsteemiarhitekt (lisaks poolnaljatledes räägitud terrassil õlle joomise loole)? Ma tundsin, et mul on ikkagi tohutult puudu teoreetilisest teadmistebaasist. Formaalsetest teadmistest. Nüüd neid totraid matemaatikaid, Arvuteid jne õppides saavad nii mõnedki asjad väga palju selgemaks (miks just nii tuleb teha). Teooriat on vaja, et mõista praktikat. Nagu juba mainitud. Panen pildi ka juurde. ![]() |
|
In reply to this post by Siipas
Ma arvan, et teooria on muidugi oluline igas valdkonnas, mitte ainult IT-s. Aga isiklikult hindan ma rohkem praktilist kogemust, sest selle kaudu on palju lihtsam aru saada, kuidas asjad päriselt töötavad. Kui ise midagi teed, siis jäävad asjad palju paremini meelde kui lihtsalt teooriat õppides.
Varem oli mul tihti nii, et kulutasin liiga palju aega teooriale ja lükkasin praktikat edasi, sest tundus, et ma pole veel valmis. Nüüd proovin pigem kiiremini praktikasse minna, isegi kui teooriat on ainult minimaalselt. |
|
In reply to this post by Siipas
Üks täiendab teist. Minu arust kõige parem alus on tugev teoreetiline arusaam, mille peale on lihtsam luua praktilist kogemust - mida kõrgemad teoreetilised teadmised seda kõrgem potentsiaal praktilisel oskusel.
|
|
In reply to this post by Siipas
Isiklikult hindan praktikat rohkem, kuna tänu sellele jääb ka teooria meelde. Mul endal on kergem on midagi natukene proovida nokitseda mingi õpetuse järgi ja siis sinna täiendavat teksti samaaegselt juurde lugeda. Kuid nagu eelnevalt mainitud, siis pole ilma üheta teist ning ilma teiseta ühte - mõlemad on kasulikud, kui neid mõõdukalt omandanud oled.
|
|
In reply to this post by Siipas
Ilma üheta pole teist, lõplik on hea, kui on olemas praktiline kogemus, kuid kui inimene on teooriaga tuttav, tähendab see, et ta on harjutamiseks valmis
|
|
In reply to this post by Siipas
Kui küsida üks või teine, siis praktika. Aga kui üksipulki asi lahti võtta, saab näha, et eelistatud oleks hea kombo mõlemast. Tehnilised teadmised ja laiem teooria teadmus annab ühele spetsialistile võimekuse imeliselt hakkama saada laial töö põllul.
|
|
In reply to this post by Siipas
Hindan enda juures kõige rohkem sisemist põlemist ja järjepidevust. Kuna olen 30ndates karjääripööraja, kes alles omandab kõrgharidust, siis teooriat ja praktikat on mul täpselt nii palju, kui praegune teekond on võimaldanud. Küll aga on mul soov asjadest päriselt aru saada. See on see jõud, mis tõukab mind õppima ja tööl tegema asju, mis on esmapilgul hirmutavad, ning motiveerib pingutama ka siis, kui väikese lapse ja töö kõrvalt ülikoolis käimine tundub kõige raskem tee.
|
|
In reply to this post by Siipas
Pigem praktilist kogemust, sest kui vaja kellegile nõu anda, siis ma saan kindel olla, et see ka nii toimis või ei toiminud. Ja tõenäoliselt jääb praktikas tehtud viga palju paremini meelde, kui teoorias tehtud viga või õppetund. Kuid teooriat täielikult maha ei laidaks, sest aitab arusaada asjadest, miks need nii töötavad või on nii tehtud ja eks enamus asjad sünnivad ühest teooriast, mida läbi katsetatakse.
|
|
In reply to this post by Siipas
Mõlemat. Ma mõtlen hetkel teooriast kui mitte ainult sellest mida koolist õppida, vaid kõik artilkid, blogi postitused, raamatud jne mis lugeda on saanud. Mulle tundub, et teooria on oma olemuselt teiste inimeste praktika, mille edasi andmisel hunnik konteksti kaduma jääb. Aga teoreetilised teadmised on väga hea alguspunkt kust alustada kui midagi uut ehitama hakata või midagi parandama hakata, mis katki on läinud.
|
|
In reply to this post by Siipas
CONTENTS DELETED
The author has deleted this message.
|
|
In reply to this post by Siipas
Kui valima peaksin siis pigem praktika, aga ideaalis võiks ikka olla nii teooria kui praktika mõlemad. Nagu teisedki on öeldud, et praktika aitab teoorial kinnistuda ja samas kui on tugev praktika all, siis on kindlasti lihtsam ka teooriat omandada ja seeläbi tõenäoliselt paremaid praktikaid rakendada.
|
|
In reply to this post by Siipas
Eks nad on omavahel tugevalt seotud, kuna ilma ühe pooleta on teist raske omandada.
Mu jaoks on pigem olnud lihtsam praktilise kogemuse kaudu teadmisi omandada. Tihtipeale mõnd dokumentatsiooni lugedes võivad silmad kirjuks minna, kuna igaüks võib osata teooriat, kuidas mingeid protsesse teha või seadmeid seadistada, aga tihtipeale just praktilise kogemuse kaudu saab omandada oskuseid, mida tihtipeale teooria poolel pole tihtipeale mainitud. Samuti tihtipeale tööl olen avastanud, et praktiliselt IT seadmete seadistamist justkui oskaks ja isegi kui pikka aega olen süsteemides toimetanud ja siis lugedes lisaks teooriat, siis tihtipeale saan tõdeda, et lihtsad asjad on teoorias üsna keeruliselt ära dokumenteeritud. Samas annab ka teooria palju juurde silmaringile, kuna annab ideid, kuidas võiks lahendusi implementeerida või mis võimalused eri lahendustel eksisteerivad. |
|
In reply to this post by Siipas
Mina isiklikult hindan mõlemat aspekti võrdselt, kuid elus kaldun tavaliselt praktiliste oskuste poole, kuna neid on töös palju lihtsam rakendada.
|
|
In reply to this post by Siipas
Ma olen kaua hobikorras programmeerinud ja tore on saada juurde teoreetilist tausta nüüd ülikoolis. Algortimide ja matemaatika ainetest arvan, et just need annavad rohkem kasulikke teadmisi juurde kui praktilised programmeerimis ained.
|
|
In reply to this post by Siipas
Eks mälemad on väga tähtsad ja mõlemal on oma koht aga suuremas osas (see pole minu esimene kool ega eriala) võiksin väita, et praktikat on vähe.
Reelika Pedak
254763 IAAB |
|
In reply to this post by Siipas
Pigem hindan enda juures rohkem praktilist kogemust, sest see aitab päriselt aru saada, kuidas asjad toimivad ja probleeme lahendada. Samas nõustun ka eelnevate kommentaaridega, et teooria on samuti vajalik.
|
| Free forum by Nabble | Edit this page |
