|
Kelle huve peaks IT juht esmajärjekorras kaitsma, kas aktsionäride, töötajate või klientide?
|
|
Kliendid võiks olla ikka prioriteet nr 1 - kui ei ole kliente, siis pole ka ettevõttel tööd. AGA see oleneb ikka väga kontekstist, millised huvid ja millised tagajärjed ning mis muudatused vajalikud. Kliendid on peamised, aga ka töötajad ja aktsionärid on tähtsad, et ettevõte toimiks.
|
|
In reply to this post by Siipas
Mina arvan, et oleneb väga paljugi, mis ettevõttega on tegemist. Kui räägime siin mingist IT toe pakkumisest ja IT teenuste pakkumisest, siis kindlasti jääb klient siin peale.
Kui rääkida mõnest tarkvara ettevõttest, siis ütlen, et ettevõte peaks kaitsma oma huvisi eelkõige, kuna ettevõte on tõenäoliselt loodud mingi probleemi lahendamiseks ja kui kliendi jaoks üks probleem ära lahendatakse, siis tuleb hakata lahendama teist, kolmandat, neljandat ja lõpuks kaob ettevõtte esialgne eesmärk ja fookus, kuid kui tõesti tuleb paljudelt klientidelt halba tagasisidet, siis keskenduks kliendile. Töötaja paigutaks võrdselt igale tasemele. |
|
In reply to this post by Siipas
Ma ütleks, et klient ja töötaja on suht samal tasemel. Mõlema puhul tegelikult sama põhjendus. Kui sul ei ole kliente siis ei ole sul tööd ning kui sul ei ole töötajad siis kes tellitud töö ära teeb.
|
|
In reply to this post by Siipas
Nõustun mõne eelnevaga, et klient on kuningas ja ilma klientideta pole projektil nagu pointi
![]() Tänane probleem on ahned aktsionärid, kes tahavad oma aktsiaid kiirelt kasumiga "flippida".
|
|
In reply to this post by Siipas
Minu arvates peaks IT-juht esmajärjekorras kaitsma klientide huve. Tänapäeval sõltub peaaegu iga ettevõte tehnoloogiast ning kliendid ootavad, et teenused oleksid turvalised, kiired ja usaldusväärsed. Kui IT süsteemid ei tööta korralikult või tekivad andmelekked, kannatavad kõige rohkem just kliendid. See omakorda mõjutab ka ettevõtte mainet ja usaldusväärsust.
Samas ei saa unustada ka aktsionäre ja töötajaid. Aktsionärid ootavad kasumit ning ITjuht peab tegema otsuseid, mis toetavad ettevõtte arengut ja efektiivsust. Töötajate puhul on oluline, et neil oleksid toimivad ja turvalised töövahendid, mis aitavad neil oma tööd hästi teha. Kui töötajatel puuduvad vajalikud süsteemid või need on ebamugavad, langeb ka töö kvaliteet. |
|
In reply to this post by Siipas
Oleneb täiesti ettevõttest, aga ma ise vaataks seda mõneti selliselt, et jah kliendid on tähtsad, toovad ju siiski ettevõttesse raha, aga samuti on tähtsad töötajad, kes suhtlevad klientidega. Kui juht ei hoolitse enda töötajate eest ja ei kaitse nende huve, siis on ka töötajatel vähem motivatsiooni klientidega suhelda ning õhkkond ei ole just kuigi meeldiv mitte kellelegi.
|
|
IT juhi roll on tagada tugifunktsioon (just nimelt tugifunktsioon, IT ei ole kunagi peamine äri, isegi kui ettevõte osutab IT alast teenust. Sellisel juhul on IT tugifunktsioon, et hõlbustada IT alase teenuse osutamist) peamiste äriprotsesside toimimise hõlbustamiseks. Ehk siis otseselt ei tohiks kaitsta IT juht kellegi huve.
Juht (sh ka IT juht) kui selline ei tohiks vastanduda ja eelistada kellegi huve. Juhi peamine ülesanne on ootuste haldamine mitmes suunas ning leida see õrn ühisosa, kus lambad on söönud ja hundid terved. |
|
In reply to this post by Siipas
Ma arvan, et IT-juht peaks eelisjärjekorras seisma omanike ehk aktsionäride huvide eest. Kui äri on elus ja toodab kasumit, on võimalik luua töökohti ja pakkuda teenuseid klientidele. Samas on aktsionäride huvide kaitsmine otseselt seotud ka töötajate ja klientidega – nad peavad olema rahul, et ettevõte toimiks ja hoiaks head mainet.
|
|
In reply to this post by Siipas
Vastaks ka, et ideaalses maailmas peaks IT juht kaitsma kliente, ning pikaajaliselt saaksid sellest kasu ka omanikud/aksionärid.
244375IAAB
|
|
In reply to this post by Siipas
Ma ei tea, minu arust peaks ikka iga juht kaitsma esmajärjekorras oma töötajate huve, seejärel klient ning aktsionärid. Kui ta just ei plaani üksi kogu tööd ära teha..
Kui töötajad on rahul on kliendid hoitud ja ka aktsionäride huvid kaitstud. |
|
In reply to this post by Siipas
Kõik oleneb kontekstist.
Mina olen alati olnud lähenemisega - "klient on kuningas, kui ta käitub nagu kuningas." Kui on kokkulepe ja klient seda rikub või otsustab x kohas oma mõtet muuta, siis juht minu silmis sellises olukorras ei tohiks näoga kliendi poole olla, vaid peaks töötajat kaitsma. Juht on nagu filter - kus ühelt poolt juhtkonna/kliendi/teiste osakondade lennukad ideed, mis on eos hukule määratud, ei jõua sinuni. Teiselt poolt sinu mured, mis päriselt takistavad töö tegemist, jõuavad juhtkonda/kliendini. |
|
In reply to this post by Siipas
Minu arust peaks IT-juht esmajärjekorras kaitsma klienti, et ettevõte ei muutuks lihtsalt mingiks raha lüpsmise masinaks. Aktsionärid tahavad tihti kiiret kasumit ja see tähendab reaalsuses odavamaid lahendusi ja tuimalt nurkade lõikamist. Kui IT-juht kliendi ootuste eest ei seisa, rikutakse toote kvaliteet puhta rahaahnuse pärast lihtsalt ära.
|
|
In reply to this post by Siipas
Ideaalis võiks hoida tasakaalus kõik kolm osapoolt. Kuid kui tuleb valida, siis ma arvan, et juhina peaks rõhku panema eelkõige töötajate heaolule ja kaitsma nende huve. Mida rahulolevamad on töötajad, seda kvaliteetsem on üldjuhul ka nende poolt tehtav töö, mis omakorda kajastub ka klientide rahulolus ja ettevõtte üleüldises edus.
|
|
In reply to this post by Siipas
Ma arvan, et töötajad ennem. Mida kõrgem töö rahuldus, seda paremini kandub edasi see rahuldus klienditele. Tänapäeval ise tunnen, et aktsionäridel on liiga suur mõju suurfirmadel, mis surub neid kliendi rahuldavust testima igal korral.
|
|
In reply to this post by Siipas
Arvan samuti, et esmajärjekorras peaks kaitsma töötajate huve, sest rahul töötaja toodab üldiselt kvaliteetsemat toodet / teenust, millest sõltub omakorda kliendi rahulolu.
|
|
In reply to this post by Siipas
balanss peab olema, kui ainult ühte jumaldada, siis ega kaua pull ei käi. Ütleks, et töötaja ja klient on balansis esi kohal, sest pole üht pole teist.
|
|
In reply to this post by Siipas
Ideaalselt peaks kõik need 3 tasakaalus olema, kuid ma ütleks, et klient ja töötaja peaks alati olema aktsionäride ees eelisjärjekorras. Sealt edasi kaldun pigem kliendi kui kõige olulisema kaitsele, kuna klient toob siiski ettevõttele tulu, kuid ilma töötajateta ei saa see kõik toimuda.
|
|
In reply to this post by Siipas
Tahaks öelda, et töötajate ja klientide. Et klientidele head toodet vms pakkuda peaksid eelkõige töötajad rahul olema. Seega seeläbi võiks ka kliendid rahul olla.
|
| Free forum by Nabble | Edit this page |
