Nädal 9: Mida arvate Mark Zuckerbergi ja Brian Armstrongi juhtimisest kus nad kasutavad AI-d?

classic Classic list List threaded Threaded
9 messages Options
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Nädal 9: Mida arvate Mark Zuckerbergi ja Brian Armstrongi juhtimisest kus nad kasutavad AI-d?

egon
Kas AI-ga IT ettevõtte juhtimine on tulevik või oht organisatsioonikultuurile?

Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg builds AI CEO to help him run Meta
https://www.independent.co.uk/tech/mark-zuckerberg-ai-ceo-bot-b2943792.html

Brian Armstrong:
“One of the big pushes we made in the last year was we got our own internal hosted AI model that was connected to all of our data sources, right?”

“So it's like every Slack message, every Google doc, Salesforce data, Confluence, you know.”

“So now the data is all aggregated and I've started to ask it really… it's not just like prompting it, ‘Hey, can you write this kind of memo for me,’ or something.”

“I'm asking these AI agents now, ‘As CEO, what should I be aware of in the company that I might not be aware of?’ And it'll tell me, ‘Did you know that there's actually disagreement on this team about the strategy?’ And I was like, actually, I didn't know that.”

https://x.com/theallinpod/status/2016546815106064430

Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 9: Mida arvate Mark Zuckerbergi ja Brian Armstrongi juhtimisest kus nad kasutavad AI-d?

Siipas
Sellel on kindlasti plusse näiteks suudab andmeid kiiremini analüüsida ja on objektiivsem enda otsustes, kuid see kindlasti tekitab töötajates paranoiat, et neid koguaeg jälgitakse, et nad on mikroskoobi all igapäev. Samuti innovatiivsusele kahjulik.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 9: Mida arvate Mark Zuckerbergi ja Brian Armstrongi juhtimisest kus nad kasutavad AI-d?

karive
In reply to this post by egon
AI-ga juhtimine tundub ikka väga hirmutav perspektiiv. Selle asemel, et AI-ga oma töötajaid jälitada, võiks nendega rohkem suhelda. AI võiks jääda töövahendiks rutiinsete tegevuste puhul, inimeste juhtimine AI-ga tundub lugupidamatu nende suhtes. Lisaks mulle tundub, et kui kõikides tegevustes hakatakse tehisaru kasutama, siis varsti muutub inimene väga abituks ilma masinateta ja ei oskagi ilma nendeta toime tulla.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 9: Mida arvate Mark Zuckerbergi ja Brian Armstrongi juhtimisest kus nad kasutavad AI-d?

johana
In reply to this post by egon
Kui AI kasutamine teeb töötaja efektiivsemaks, siis miks ei peaks ettevõtte juhid oma töö optimeerimiseks seda kasutama? Usun, et paljud kasutavad tööriistana, vähesed tegevuste automatiseerimiseks aga täielikult kontrolli üleandmine on mulle teada aint teatud juhtudel. Erinevust ma ise nendel väga ei näe, viimane on see, mida peaks tulevikuks, kui usaldus kasvab.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 9: Mida arvate Mark Zuckerbergi ja Brian Armstrongi juhtimisest kus nad kasutavad AI-d?

Kuldar
In reply to this post by egon
No millega iganes Mark Zuckerberg ka ei juhi Metat, siis peab ta Metaversei ikka kinni panema pärast umbes 80 miljardi sinna alla matmist. Seega kui AI käpp oli seal mängus, siis on siililegi selge, et sellest polnud tolku.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 9: Mida arvate Mark Zuckerbergi ja Brian Armstrongi juhtimisest kus nad kasutavad AI-d?

robink
In reply to this post by egon
Kui asi töötab positiivse kõverikuga siis miks mitte. Loll on ikka see kes ise ei oska oma elu lihtsamaks teha, ja reaalsus on, et kogu maailm on liikumas sellises suunas, üks mees on teistest lihtsalt veidi ees.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 9: Mida arvate Mark Zuckerbergi ja Brian Armstrongi juhtimisest kus nad kasutavad AI-d?

jaaras
In reply to this post by egon

Paneb imestama et juhid ei karda välja öelda et nad nuhivad töötajate järel. Eks suurte andmete töötlemisel ongi AI hea, aga see mis andmetele AI agente juurde lastakse on kõhedust tekitav. Ma loodan et nad mäletavad, et tehisaru ei saa lõppkokkuvõtes oma "otsuste" eest vastutust võtta.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 9: Mida arvate Mark Zuckerbergi ja Brian Armstrongi juhtimisest kus nad kasutavad AI-d?

kaidokikkas
Administrator
In reply to this post by egon
Tavapärane libeda tee probleem. "Kes kontrollib kontrollijaid?", vastutuse hajumine jne. Inimeste juhtimist on ka varem püütud automatiseerida, probleem tekib just ebastandardsete ja piirolukordadega.

Lõõpimisi: lõpuks tulebki AI ja ütleb: "You are a VIRUS, Mr Zuckerberg"...
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 9: Mida arvate Mark Zuckerbergi ja Brian Armstrongi juhtimisest kus nad kasutavad AI-d?

rihomah
In reply to this post by egon
Jääb mulje, et tahavad enda väiksest töömahust veel vähem teha. Kuid kõige suurem probleem tundub see, et inimestel ei ole enam privaatsust suhtluses - kõik peab AI-le nähtav olema.