Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

classic Classic list List threaded Threaded
40 messages Options
12
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

Kuldar
Oletame, et kaotad oma domineeriva käe või selle kasutusvõime (loodetavasti pole seda juba juhtunud). Kas saaksid oma igapäevaste IT-tegevustega hakkama? Kas teaksid, milliseid abivahendeid kasutada?
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

mpoldu_
CONTENTS DELETED
The author has deleted this message.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

RaudMees25
In reply to this post by Kuldar
Eks alguses on raskem, kuid olen proovinud vasaku käega hiirt ja klaviatuuri kasutada ning saab, kuid asjad toimuvad 4 korda aeglasemini, kuid usun, et kuu ajaga saaks kiiremaks, kui vähe harjuda. Alternatiivina saaks kirjutamisel kasutada ka Speech-To-Text. Arvan, et oskused jääks samaks, kuid pigem see kiirus ja efektiivsus kaob poole võrra.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

MadisKoll
In reply to this post by Kuldar
IT oskustega õnneks ei juhtukski väga midagi, arvan. Klaviatuuri ja hiirt peab uuesti kasutama õppima :) Proovisin selle postituse kirjutada ainult mitte-dominantse käega, samuti vean kursori "vale" käega nupule. Üldiselt pigem ümber harjumise vaev. Vb lõpuks kirjutamise kiirus ka kannatab, et one hand klaviatuure vaadata kui seda vaja. Mõlema käe kaotuse korral peaks juba rohkem mõtlema hakkama...
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

jaaras
In reply to this post by Kuldar
Naljakas, aga üks massöör soovitas mulle halva rühi ja seljavalu vastu sealhulgas kasutada arvutihiirt nii, et üks tund hoian seda vasakus käes, teine tund paremas käes, kogu aeg kätt vahetades. Ei tea kui teaduslik lähenemine see on, aga ei olnud midagi üleliia keerulist, tegin tööd natuke aeglasemalt. Kõige raskem oli meelde tuletada vahetada kätt iga tund. Kindlasti on paljud seda proovinud mõne käe või randme trauma korral. Igal juhul igasugune peenmotoorika areng on ajule kasulik.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

kermon
In reply to this post by Kuldar
Olen vasakukäeline, aga kasutan arvutihiirt paremas käes – niiet mitte midagi  Aga vasaku käega oskan ka hiirt kasutada. Klaviatuuri osas harjuks ümber ühe käega kirjutama.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

Artura
In reply to this post by Kuldar
Peab ootama kuni neuralink tuleb, siis saan selle endale kirjutamiseks appi võtta(vasakukäelisena)
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

Kaspar_Kannel
In reply to this post by Kuldar
See tundud ausalt nagu õudustsenaarium, mitte ainult sellepärast, et ma igapäevaselt oma tööl kasutan arvuti taga pidevalt kahte kätt, vaid ka sellepärast, et mulle meeldib väga  palju vabal ajal mänge mängida ja ma arvan et ilma parema käeta oleks sellel lõpp. Aga noh mu ema õpetas endale lapsepõlves niisama ka enda vasakut kätt kasutama, nii et kui vajadus väga suur, ehk siis saaks ikka kuidagi hakkama.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

rasble
In reply to this post by Kuldar
Eks üle aja muutub siis teine käsi domineerivaks, õnneks on olemas vasakukäelisi hiiri millel on siis küljenupud paremal poolel ja telefoni kasutamisel pole hullu.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

aljons
In reply to this post by Kuldar
Ma usun, et saaksin oma IT-tegevustega hakkama, kuid see nõuaks alguses suurt harjumist ja tempoga kohanemist. Kasutaksin kindlasti kõnetuvastustarkvara ja häälkäsklusi, et teksti sisestada ja arvutit juhtida ilma käsi kasutamata. Lisaks on olemas spetsiaalsed ühe käe klaviatuurid ja silmjuhtimise seadmed, mis aitavad hiirt asendada. Kuigi töö edeneks esialgu aeglasemalt, võimaldab tänapäevane abitehnoloogia jääda digimaailmas täiesti tegusaks.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

arspok
In reply to this post by Kuldar
Arvan, et alguses oleks ainult vasaku käega väga harjumatu ja ebamugav igapäevaste IT-tegevustega hakkama saada. Aja jooksul ilmselt vasak käsi muutuks domineerivamaks ja ma kohaneks sellise eluga ära, aga paljud asjad võtaksid lihtsalt rohkem aega. Samuti oleks üsna tüütu see, et ei saaks korraga hiirt ja klaviatuuri normaalselt kasutada. Arvestades seda, et mulle meeldivad arvutimängud, oleks see ka päris ebamugav.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

Edgar Neverovski
In reply to this post by Kuldar
On raske isegi ette kujutada, kuidas oleks võimalik programmeerimisega tegeleda vaid ühe käega. Tundub, nagu tööks kuluv vaev oleks kahekordistunud
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

eliprt
In reply to this post by Kuldar
Siis peaks hiire teisele käele ümber õpetama ja võtaks hiire kus rohkem küljenuppe, need osutuvad alati kasulikuks. Klaviatuuri ja hiire koos kasutamine on ilmselt see kõige raskem koht kus asi muutub väga aeglaseks ja eriti ei teagi kuidas seda lahendaks. Vähemalt mängida saab controlleriga ühe käega päris hästi.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

meribs
In reply to this post by Kuldar
Ilma parema käeta muutuks asi kindlasti veidi keerulisemaks. Eks vasaku käega klaviatuuril kirjutamine võtaks kindlasti natuke rohkem aega, aga tundub tehtav. Hiire kasutamisega on kummaline lugu, kui keegi annab mulle kasutamiseks ergonoomilise hiire, siis juba praegu võtab see mul domineeriva käega rohkem aega, et toimetustega ühele poole jõuda. Trackpad töötab hästi. Telefonides on igasugu "accessibility mode'id", ma arvan, et ühe käega need saaks päris palju tööd lihtsustada.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

robink
In reply to this post by Kuldar
Ilmselt ega alguses ei saaks, aga on loodud ka ühe käe klaviatuure jms ehk tuleks kõvasti ümber õppida, aga nähes kuidas mõned inimesed mängivad varvastega või üldse huultega Counter Strike siis ei tohiks see väga keeruline ka olla.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

viivik
In reply to this post by Kuldar
Eks algus oleks kindlasti raske, aga seni kuni mõistus on alles saaks kindlasti hakkama, lihtsalt vaja ümber õppida ja kohaneda.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

rmandr
In reply to this post by Kuldar
Tõenäoliselt oleks raske, sest siis oleks vaja teist kätt harjutada. Samas, ma usun et saaks hakkama enda IT-tegevustega, sest minu klaviatuuri riistvara on avatud lähtekoodiga siis saan teha mingisuguse teise kihi mis jagab selle klaviatuuri pooleks. Siis on olemas erinevaid teisi lahendusi ka näiteks speech to text kui vaja midagi pikemat kirjutada. Hiire osas on isegi tänapäeval olemas silma ja pea jälgimis riistvara nimega Tobii Eye Tracker 5 ning 280 euro eest on isegi päris normaalne kuigi nende riistvara ja tarkvara ei toimi ikkagi Linuxi peal. :(
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

stentr
In reply to this post by Kuldar
CONTENTS DELETED
The author has deleted this message.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

kerdov1
In reply to this post by Kuldar
Kindlasti oleks väga raske sellega ära harjuda aga nagu enamus mainisid, usun ka, et ajaga harjuksin ära. Programmeerimisega oleks raske lugu aga muude IT oskustega ei oleks suurt erinevust.
Reply | Threaded
Open this post in threaded view
|

Re: Nädal 13: Mis juhtuks sinu IT-oskustega ilma domineeriva käeta?

kareil
In reply to this post by Kuldar
Kui selline olukord tekiks, siis olen seda meelt, et inimene on kohanemisvõimeline olend. Kui vaja, siis õpin ka mittedomineeriva käe kasutuse ära (sest kuidagi tuleb ju edasi elada, nt IT-tegevuste kõrvalt ehk olulisem on söömise ümberõppimine). Samuti uuriksin ka kohe, kas on mingisuguseid abivahendeid, mis hõlbustaks seda kõike.
12