|
CONTENTS DELETED
The author has deleted this message.
|
|
Ei ütleks, et tänapäevane arendus on 100% vähem kvaliteetne, aga samas eks seda "bloatwarei" ja muud jama on ikka korralikult juurde tekkinud. Mingitele lihtsamatele programmidele *peab* ju funktsioone juurde lisama, muidu jääks mõni töötuks.
Ning rääkides aeglastest programmidest, töö juures kasutan mingil määral Microsofti tooteid ja... vahepeal paneb Outlook ennast lihtsalt kinni, Wordis paneb spellcheck terve suurema dokumendi läägama. Natukene üle mõistuse, et miks nii lihtsalt kõlavad asjad ei tööta korralikult. Ei imesta, miks mitmetes kohtades tahetakse vabavara vms peale üle minna. |
|
In reply to this post by mpoldu_
Praegu on tarkvara muutunud kirjaoskavamaks ja haigete kohustustega, mida klient peaks töö ajal arvestama, samuti seetõttu, et enamik tarbijaid kasutab teatud arendajaprogramme, on nad arendusse vähem investeerinud ja jätnud selle ise väikeste muudatustega tehnikasse
|
|
In reply to this post by mpoldu_
Arvan küll, et tänapäeva tarkvara on nii täis topitud "funktsioone", et nende põhifunktsioon muutub aeglasemaks/halvemaks. Kasutan Razeri klaviatuuri, vanasti sai Synapse 2 kasutada ja too oli hea programm, lasi muuta värve ja teha makrosi ja töötas sujuvalt. Kui see oma toetuse kaotas pidin uuema versiooni paigaldama ja nüüd võtab see 15 sekundit et käima minna, teeb veel 20 erinevat protsessi taustal lahti, surub mingit AI teenuseid koguaeg peale, kohutav.
|
|
In reply to this post by mpoldu_
Kahjuks nii ta on... lihtsad asjad on tehtud keeruliseks peamiselt sellepärast, et "riistvara lubab". Arendajad ei optimiseeri enam, sest miks vaeva näha kui saab süüdistada kasutaja kehva arvutit. Hea näide on näiteks arvutimängud, kus mängud näevad graafiliselt täpselt samad välja kui nad seda 15 aastat tagasi, uuendus-patchid on gigabaitides ja optimiseerimine on olematu.
|
|
In reply to this post by mpoldu_
Avatud lähtekoodiga tarkvaras olen näinud pigem suuruste vähendamist ja protesside kiirendamist. Kõige hiljutisem näide on Wine versioon 11, mis kirjutati täiesti ümber. Kiirendas protsessimist 2x võrreldes tavalise Windows installi peal.
Mul on ka versioon 9.1 Proxmox hüperviisor masin, mis jookseb vana 2009 Intel i7 950 peal täiesti korralikult nagu oleks enterprise asi ikka. ![]() |
|
In reply to this post by mpoldu_
Ma arvan, et tänapäeval lisatakse funktsioone kiiremini kui neid optimeerida jõutakse või vähemalt rõhk pole seal, mistõttu muutuvad paljud programmid (nt Windows ja brauserid) ajapikku lihtsalt paisunuks ja ebaefektiivseks.
|
|
In reply to this post by mpoldu_
Võib-olla muutuvad programmid tõesti vähem optimeerituks, mistõttu nende maht suureneb. Samas arvan pigem, et jõudlus ja kiirus üldiselt kasvavad. Seda on eriti näha, arvestades, et programmide funktsionaalsus muutub märgatavalt suuremaks.
|
|
In reply to this post by joelme
Sul täitsa õigus. Tol ajal kui oli 4gb ram piirang siis tehti imesi selle 4gb peal ja vapsee asjad pandi tööle. Mõtleme, kui vähe ram oli vaja, et inimesed kuu peale saada. Palju nüüd oleks vaja? Olgu, hetkel ohutum, aga kas tõesti nii suur vahe selleks vajalik.
Inimesed on laisaks läinud ja teadmised kitsamaks. Ma näinud mõnda devlog ja seal keegi teine õpetab pealt, et tee nii ja töötab paremini. Eks see AI teeb oma tööd ja inimesed loodavad liiga palju sellele. Oleks ma ka loov inimene ja oskaks koodi kirjutada, eks läheks ka arendajaks ära. Mainin ära, et graafika on nagu logaritmiline mure. Sa võid neid vektoreid juurde panna aga see muutus on nii väike lõpuks. Pealegi pole ainult mängulooja süüdi jõudluses(enamus ikka on), veits pead vaatama ka microsofti ja kelle iganes tarkvara kasutad. Viimane mäng, millel oli hea optimization oli gta 5, kui võtame singleplayer mängud, imho. RTX ja muud lõikekohad teevad ka parimatele arvutitele liiga.... |
|
In reply to this post by mpoldu_
Ma ei ütleks, et ma olen isiklikult täheldanud et rakendused mida ma kasutan on muutunud aeglasemaks. Aga ma arvan, et mida rohkem ja laiemalt mingit rakendust kasutatakse, seda rohkem tekib ka soove ja nõudmisi sellele. Ehk siis andmete maht kasvab, lisanudvad uued funktsionaalsused ja see kõik nõuab lisaressurssi.
|
|
In reply to this post by mpoldu_
Asi on puhtalt selles, et optimeerimise peale ei viitsita enam aega raisata. Väga valus näide on see, mis Netflixi Windowsi äpiga tehti. Korralik kiire äpp tapeti tuimalt ära ja asemele pandi lihtsalt veebiversiooni koopia. Tulemus on siiani see, et kogu asi on uimane ja isegi offline funktsioon kadus ära. Ettevõttel on lihtsalt odavam üks veebipõhine wrapper valmis teha, aga kasutaja arvuti ressursid peavad selle ebaefektiivsuse kinni maksma.
|
|
In reply to this post by mpoldu_
CONTENTS DELETED
The author has deleted this message.
|
|
In reply to this post by mpoldu_
Ma arvan et tegemist on ikka pigem loomuliku arenguga, vähemalt senimaani kuni meie riistvara ja tarkvara arenevad koos ühes rütmis, et rohkem jõudlust vajavale tarkvarale on olemas seda toetav riistvara jne jne.
Küll aga aeg ajalt ikka paneb imestama et no krt RAMist jääb puudu, vanematel masinatel millel 4-8gb rami suudad sa vaevu google chrome veebibrauserit jooksutada. Pidin just oma 94 aastasele vanavanaisale uue arvuti panema, ta sai eelmisest kerge downgrade 16gb ramilt läks 8gb peale, aga eelmine tal suri täielikult ära ja oli vaja kiiresti asendust sest delfit vaja lugeda ja emaile saata onju. Mingi hetk peaksin saama vanast arvutist RAMi ümber tõsta, aga pole hetkel aega olnud. Aga taitsa jama värk kui ma seadistasin tal outlooki ja googlet ja mingi asi veel taustal uuendas/laadis alla siis arvuti mälu tõmbas normilt kooma ära. Aga noh eks ongi, RAMiga tänapäeval priisata ei saa, samamoodi nagu auto kütusega :P
cheers mate
|
|
In reply to this post by mpoldu_
Ma arvan, et tarkvara on natuke raskemaks läinud, aga mitte midagi väga hullult. Pigem lisatakse lihtsalt liiga palju igasuguseid funktsioone, mida tegelikult vaja ei ole.
Arendajad ei pööra enam nii palju tähelepanu optimeerimisele, sest riistvara on nagunii võimsam. Lihtsam on lihtsalt süsteeminõudeid tõsta ![]() Mul on endal tihti olnud nii, et uuendan mingi programmi ära ja ei märka mingeid suuri muutusi, aga RAM-i kasutus on selgelt suurem kui varem. |
|
In reply to this post by mpoldu_
ma nõustun ja ei nõustu. Tarkvara ei muutu otseselt aeglasemaks, pigem lihtsalt nõudlikumaks funktsioonide lisamise tõttu. Eks ajas on näha just, et kui paari Gb-d kasutades sai kuule siis täna saad heal juhul chrome arvutis avada ilma bluescreeni viskamata.
|
|
In reply to this post by mpoldu_
Varasemalt, kui veel AI koodi ei kirjutanud, vaid inimeste endi käed, siis tundus küll, et arendajad on laisad ja ei optimeeri koodi. Treiti muudkui uusi funktsioone juurde.
Nüüd kui koodi kirjutab AI, võib asi areneda kahes suunas. Ühest küljest võiks AI osata koodi optimeerida, samas teisest küljest on väga lihtne uusi funktsioone juurde arendada, kiiremini kui riistvara võimsus kasvab. |
|
In reply to this post by mpoldu_
Tänapäeva tarkvara eeldab ka head internetiühendust. Tihti toimub andmevahetus pilvega ja kuigi riistvara võib olla võimas, siis kehva internetiühenduse puhul ei toimi tarkvara ikkagi ootuspärase tõhususega. Eriti muutub see häirivaks, kui tarkvara sisaldab igasuguseid pealesunnitud lisafunktsionaalsusi, mis kasutaja seisukohalt tunduvad väheolulised.
Näiteks pean aeg-ajalt kasutama printerit, mis teeb enne printimist sünkroonimisi pilvega. Tundub, et paberi trükkimine võiks toimuda lihtsalt ja kiirelt, aga kogu see protsessimine ühe lehe trükkimiseks võib olla vahel päris frustreeriv. |
|
In reply to this post by mpoldu_
Ehk lihtsalt loomulik areng, kuna tarkvarale lisandub pidevalt uusi funktsioone ja keerukust, mis nõuab rohkem ressursse. Samas ma ei ole ausalt öeldes ise täheldanud seda.
|
|
In reply to this post by mpoldu_
Kunagi oli ressursse vähem ja tuli oskuslikumalt ümber käia kui oli vaja baite lugeda ja pidi algoritme paremini valima, sest muidu su asi võib olla polnudki võimalik välja arvutada. Enam nii suuri piiranguid pole ja see lubab "lõdvemalt" suhtuda kasutaja arvuti ressurssidesse. Samas las parem Chrome võtab selle paar giga ja lehed avanevad kiiremini kui, et Sinu 32GB seisab ja kulutab niisama elektrit.
|
|
Administrator
|
In reply to this post by mpoldu_
Ma arvan, et 95% on laisad arendajad (optimeerimine puudulik) ja ehk 5% on uued funktsioonid.
Endal oli hea võrdlus siis, kui Windows Vista enda kellade-viledega (läbipaistvad aknad jms) välja tuli. Tahtis vähemalt 2GB põhimälu. Minul töötas samaväärne Compizi komplekt Ubuntu peal 4x väiksema mäluga. |
| Free forum by Nabble | Edit this page |
